BF V - krótkie info

1181921232452

Komentarz

• BLU1985
    46 postsPosty: 49Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Ciekawe :) wycofują się z "nietypowych opcji dostosowania postaci" https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=111052
  • Your3vilTwin
    1472 postsPosty: 1,505Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    13-letnia córka została wyłączona z procesu decyzyjnego a cały sztab ludzi w DICE został zesłany na przymusowe lekcje z historii? Dzięki temu są teraz mniej "uneducated". Ależ im się musi palić pod dołem pleców... :smile:

@JanTwardy
    Ja wnioskuję z wypowiedzi Maxa, że jemu nie chodziło o o całą grę tylko o samą mapę Rotterdam. Jeżeli mam rację to też uważam, że jest jedną z lepszych map jakie można było obaczyć w Battlefiledzie. O szczegółach napiszę jutro podczas mojego festiwalu trollingu i hejterstwa.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• Sosek90_PL
    27 postsPosty: 28Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Nie bedzie bitew morskich na mapie Hamada (Afryka Północna)
  • SkyZeWonsem
    1257 postsPosty: 1,270Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Wycofują się teraz. A co będzie w przyszłości to się okaże. Widocznie przedsprzedaż szału nie robi. Ja tam ich nie wspomogę.
  • BLU1985
    46 postsPosty: 49Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Sosek90_PL napisał użytkownik: »
    Nie bedzie bitew morskich na mapie Hamada (Afryka Północna)

Twitter > Battlefield Bulletin
  • DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Tak. Chodziło mi o samą mapę Rotterdam. Uważam ją za jedną z najlepszych w serii i ciągle zdanie podtrzymuję.
    Mam porównanie, bo grałem w niemal każdą grę serii (oprócz BF 1943 bo był tylko na konsole).
    Ogólnie dużo dobrego mogę powiedzieć o gameplayu i balansie w BFV beta.
    Nawet gameplay pojazdów tak hejtowany a jak dla mnie jest dużo lepiej niż w BF1 i BF4, gra czołgiem wymaga współpracy z drużyną i mniej beztroskiego podejscia, jak się to zrozumie to się robi świetne wyniki.

• misiek440
    42 postsPosty: 45Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ja nie mogę grac na tej mapie Roterdam, o ile Norwegia jest spoko, to to miasto ma taak wysoki kontrast kolorów że mi oczy łzawią po kilku minutach, poprotu wygląda to fatalnie i grac się nie da
    Rekrutacja do Plutonu grającego 4fun<< dodaj mnie na origin do znajomych nick PL_Misiek440
  • VXBronsonXV
    220 postsPosty: 250Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    moim zdaniem chodzi o to że przy pierwszym trailerze zagalopowali się. jak żołnierz został okaleczony z kończyny to zostawał odsyłany na tyły.pisał listy do rodzin zabitych, obsługiwał radiostację itp,ale nie walczył na pierwszym froncie z hakiem i smg w ręku.teraz to zrozumieli.kolory też zrozumieją, zrobią lekki recolor i będzie dobrze.w końcu są youtubowi gracze których się słuchają
    >bo youtubowych graczy oglądają tysiące.wszystko idzie po drabince.
  • Your3vilTwin
    1472 postsPosty: 1,505Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    A teraz może po polsku co?

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Chodziło mu o to, że taki Westie, Flacfire, Jackfrags czy Danny on PC jak już marudzą na coś to czesto Dice zaczyna ich słuchać.
  • Your3vilTwin
    edytowano wrzesień 2018
    Westie to marudzi tylko tyle na ile mu EA pozwoli. To główna tuba propagandowa EA.
    JackFrags marudzi na tyle na ile mu odwagi cywilnej starczy. Wiele spraw, które mu się nie podobają po prostu stara się przemyśleć.
    FlackFire to raczej kanał informacyjny i jak na porządnego dziennikarza przystało stara się nie się nie opiniować, czy coś jest dobre czy złe (z różnym skutkiem)
    I tak dalej.
    Jak kończy się otwarta krytyka EA/DICE to się przekonał LevelCap.

EA rozumie i szanuje tylko "specyficzną" grupy argumentów
    Poniżej zamieszczam listę.
    $, ₫, €, Ft, CHF, £, ₴, ¥, Kč, kn, лв, R$, руб, ₹, ₪, ₩, ¥, zł
    Post edited by Your3vilTwin on

• DzikiWieprzuu
    OMG, zabieram się za lekturę. Co byś tam nie nasmarował to spodziewam się jednego z najciekawszych artykułów o BF :)
  • JanTwardy
    173 postsPosty: 186Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Mysle ,ze dla wiekszosci graczy 30+ kupno nie jest zadnym problemem. Jest tu inny wazniejszy aspekt niz wydanie tych par stow. Glosowanie naszym portfelem. Nie kupujac pokazuje ,ze nie jestem zadaowlony w jaka strone poszli z seria. To jest maly, malutki jeden glos ale jesli wiecej graczy tak zrobi to kolejna odslona moze byc lepsza.

Mozna wydac te kilkaset zloty i zagrac nawet tylko razy czy dwa, nie bedzie tragedii ale nie. Trzeba pokazac ze nie takiego produktu/podejscia do klienta sie oczekiwalo.

Oczywiscie jesli komus sie podoba to jak najbardziej powinien kupic i milej gry zycze.

Jeszcze tylko dodam zeby nie bylo ze jakims zawzietym hejterm jestem. Z seria BF jestem od samego poczatku tj. jakos 2004? Zawsze swietnie sie z tym tytulem bawilem, chwalilem i polecalem. Kierunek jaki seria obrala w BF1 i BF5 nie przypadl mi do gustu.
    Post edited by JanTwardy on
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • Your3vilTwin
    @MaxUnited89
    To jest pisane można powiedzieć "na kolanie". Tam brakuje jeszcze tylu różnych zagadnień/opinii przemyśleń, że post byłby przynajmniej 2 razy dłuższy. Na przykład olałem kompletnie realizm historyczny i immersję, komunikację ze strony EA.
    O kłamstwach i zakłamywaniu historii nie wspomnę. Przeczytaj sobie choćby te dwa zdania które można przeczytać na oficjalnej stronie EA
    "Mapa „Rotterdam” jest oparta na jednej z początkowych ofensyw II wojny światowej, w trakcie której holenderska armia stawiała zaciekły opór niemieckiemu najeźdźcy. To jedno z rzadko wykorzystywanych pól bitew pierwszych dni wojny – sielankowych obszarów szybko zmienionych w pobojowisko."
    Dwa zdania i przynajmniej kilka bzdur. Nie trzeba być alphą i omegą z historii, wystarczy wizyta na wikipedii, żeby zobaczyć jak to wyglądało w rzeczywistości. Poza tym daleko mi do Polaka wyklętego, ale jak ktoś bez żadnej refleksji tłumaczy coś i twierdzi że połowa maja 1940 roku to są "pierwsze dni wojny"... Nawet ja ma ograniczoną tolerancję na pewne stężenie bullshi*u...

@JanTwardy
    Zgadza się. Mam Origin Acces. 10 godzin w zupełności wystarczy, żeby poznać się na tej grze. Jeżeli wywiną jakiś numer na miarę Battlefornta to zobaczą moje pieniądze jak świnia niebo.

To, że EA rozumie tylko jeden argument jest jasne. Ale skoro mamy na forum ludzi którzy piszą ci, że "w walce z korpo nie ma szans" i to się nie zmieni to to to czy my kupimy tę grę czy nie nic nie będzie znaczyło. Nie wiem jakim trzeba być życiowym przegrywem i mieć niską samoocenę, żeby nie wierzyć, że walka nie ma sensu. Gracze w przeciągu roku już dwa razy pokazali EA środkowy palec. EA czuje ciśnienie. To widać nawet po tym, jak zmieniła się komunikacja przez ostatni tydzień i to że wycofują się z przesadzonych skórek. Gracze nie mogą na tym poprzestać i powinni nadal dokręcać śrubę naszemu ulubionemu korpo.

• Dunio07
    18 postsPosty: 20Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    @Your3vilTwin przeczytałem. Bardzo trafne spostrzeżenia z którymi w większości się zgadzam. Ogromny szacunek że chciało Ci się to pisać.
  • xF_JanKiller
    469 postsPosty: 475Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Specyfikacja
    Intel Core i5-4670k
    noctua nh-d15
    ASRock Z87 Extreme4
    DDR3 24 GB 2133
    Asus gtx1080 8GB
    Corsair hx850i
    Windows 10
    Monitor LG 24GM77-B 144 Hz
    Internet pomarańcze 2mb , aż żal …. ściska
    (Tak wiem , będę zmieniał procek, płytę i ram 1 października :) )

Po 30 godzinach spędzonych w grze mogę stwierdzić następujące rzeczy.
    Grałem na wysokich ustawieniach + efekty niskie
    FPS na poziomie 90 spadający miejscami do 60 i skaczący do 100
    największe spadki na fiordzie , poza tym faktem graficznie spoko pomimo ograniczenia karty przez procesor. Nie miałem efektu ziarna, dziwnych rozmyć i innych problemów związanych z obrazem w grze.
    Grało mi się bardzo dobrze i przyjemnie, zdecydowanie lepiej niż w BF1. Gra zespołowa jest bardzo nagradzana , przynosi dużo satysfakcji nawet na trybie CQ który jest dla mnie średni . Czuć że odpowiedni dobór klas w grze pozwala na dużo więcej i jest bardziej opłacalne. A teraz plusy i minusy z komentarzem

+ TTK niby kwestia gustu , ale moim zdaniem jest lepszy niż w BF1, życie trzeba szanować
    + Podnoszenie przez squad – bardzo fajne rozwiązanie oraz fakt że podnoszenie jest dłuższe , więc trzeba podjąć odpowiednią decyzję
    + Czołgi , odpowiednia prędkość do masy, czuć że jadę pojazdem gąsienicowym
    + Lufa w czołgu porusza się z daną prędkością , czołg można obejść :)
    +Drzewko rozwoju czy to pojazdów czy karabinów , dowolna personalizacja pod siebie
    + Dźwięk pocisków z daleka , jak na filmach
    + Ograniczona liczba amunicji– kamperzy muszą się ruszyć, prawda jest też taka że 2 magazynki to czasem świat i ludzie , można na tym zabić 5 graczy , uzupełnić ammo z ich ciał, uzupełniać może gracz z KD 7+
    + Brak regeneracji życia – snajper czy rozłożone wsparcie też będzie musiało się ruszyć
    + Duży nacisk na postać medyka i wsparcia- są potrzebni na polu walki bo apteczka czy ammo samo się nie zrobi
    + Snajper nie ma sweet spota
    + Opad kuli
    + Gra wymaga więcej niż BF1 który był za prosty
    + Pomysł z rakietą za punkty, gracze robią wszystko by grać zespołowo i przejmować punkty bo za punkty jest nagroda
    +Wyniki CQ kończące się 0-5 , 0-2 czasem 200 ticketami
    + Fajne zadania na bronie, cały czas można coś tam sobie odblokowywać , ciekawe skórki, spoko waluta w grze
    + Personalizacja broni
    + Otwarte mapy, na każdy niemal punkt można dojść paroma drogami , można flankować
    + Szanowanie ammo i brak spam granatów
    +Budowanie też zaliczam na plus
    + Zabijanie na śmierć – czyli strzał w głowę :)
    +Wyskakiwanie przez okno
    +Strzelanie z pozycji leżącej na plecach
    + Czołganie na plecach
    +Odrzucanie granatu
    +Zauważyłem że jak członek drużyny jest zabity w przeszkodzie , można go z niej wyszarpać
    +Uzupełnianie ammo przez pojazdy
    +Pojazd nie może się naprawić na 100% po otrzymaniu większej ilości dmg, musi pojechać/ polecieć do punktu

+/- Samoloty , sam jeszcze nie wiem czy podoba mi się fakt że mają mały wpływ na piechotę , w BF1 kosiły, w BF4 były tak jak tutaj
    +/- Spoty podobno nie działają , spotuje zwiadowca lornetką i flarą co też może być spoko, na bank nie powinno być spotów 3D
    +/- Dziwnie latanie samolotem

- Problem z połączeniem
    - Zawieszający się ekran
    - Problem ze spownem – ciągłe 9 sekund , brak miejsc do wybrania
    - czarny ekran i powrót do menu
    - To już było wspominane , ale śnieg padający w budynkach
    - Po zniszczeniu mojego czołgu , palący się wrak zadaje obrażenia drużynie przeciwnej lub zabija, dzieje się to bardzo szybko
    - Granat zapalający u medyka zadanie obrażenia tylko w momencie kiedy przeciwnik znajduje się w ogniu
    - Spotkałem również niewidzialne ściany podczas strzelania
    -Po wybraniu drzewka specjalizacji brak możliwości cofnięcia
    - C4 w ilości 3x powinno niszczyć pojazd opancerzony jak miało to miejsce we wcześniejszych BFach , poza BF1 (tu niezależnie czy to mały czołg, duży , czy wóz artyleryjski , 3x dynamit nie niszczy pojazdu) podejście czołgu powinno być nagrodą
    - Ciągły problem z dołączeniem graczy, drużyną , dołączeniem na serwer razem
    P.S. niebawem napiszę z @Your3vilTwin poradnik pt. jak na 1000 sposobów zagrać ze znajomymi
    - SpownPoint na Rotterdam , przy D i B resp jest przy wodzie , przeciwnik repi się przy nas, obok , przed albo za nami
    - Medyk powinien mieć też zwykły granat
    -Nasycenie barw, ale wszystko będzie do ustawienia mam nadzieję , jak nie pobawię się monitorem
    - Problem z przeskakiwaniem przez przeszkody
    - Szyby nie można wybić nożem
    -Brak możliwości wybrania pojazdu przed jego pojawieniem
    - Nie widać na mapie czy to samolot wroga czy z zespołu
    - Różnica między Spitfire a VF 109 jest ogromna
    - Z samolotu nic prawię nie widać na dole
    - Nie można zniszczyć mini min
    - Nie wiem jaki jest wynik na serwerze
    - Nie można zmienić/dodać zadania
    - Nie można zrobić upgrade bez wyjścia do menu
    - NIE PODOBA MI SIĘ 4 osobowy team , żeby dodać kolegę muszę wyrzucić randoma bo team is full
    - Błąd z kompanii , 2x ten sam samolot do upgradowania , zniknął mi bombowiec

Podsumowanie, gra mi się bardzo dobrze, dużo rozwiązań mi się podoba , mam nadzieję że minusy zostaną poprawione do premiery, chciałbym opcje wyłączenia customizacji , nie chce widzieć niemieckiej Azjatki czy niemieckiego murzynka (nie ma tu podtekstów rasistowskich, ale szanujmy się, czegoś takiego nie było)jak ktoś chce to niech się bawi w simsy, ale niech dadzą opcje wyłączenia. Mam nadzieję że wrócą medale z BF4 jak i statystyki. Niestety lub stety , nie każdemu gra będzie się podobała wszystko jest kwestią gusty i naszych wymagań . Ja należę do graczy dla których śnieg może padać w budynku ,ale cenię sobie brak niewidzialnych ścian np. :), Mam również nadzieję że będą polskie akcenty. Niektórzy mówią że brak jest tego " czegoś " i może mają rację , zobaczymy na premierę co zrobią :)

P.S. w większości zgadzam się z @Your3vilTwin
  • SkyZeWonsem
    1257 postsPosty: 1,270Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Podziwiam was za wytrwałość (bez podtekstów). W Becie spędziłem (może) z 1h. Mi kompletnie BF zobojętniał po (w trakcie) BF1 a ta beta całkowicie zrobiła mi dobrze. W całości wywalone mam na tą serię.
    Stracona 1h życia.
  • JanTwardy
    173 postsPosty: 186Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Bialy czlowiek i BFV czyli cenzura w nowej odslonie. Placz i lament o mala ilosc amunicji - w planach jest juz zwiekszenie. Mysle ,ze do czasu pelenej wersji duzo moze sie zmienic...na gorsze.

https://gry.interia.pl/newsy/news-cenzura-i-zmiany-w-testach-battlefield-v,nId,2629339
    Post edited by JanTwardy on
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • Hachor_67
    62 postsPosty: 68Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Jak wprowadzą środowisko CTE to na pewno :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!