PunkBuster banuje czystych graczy a EA nic z tym nie robi

24

Komentarz

• Your3vilTwin
    1544 postsPosty: 1,577Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano październik 2018
    Cześć panowie. A przede wszystkim cześć Viruus. Kopę lat. Trochę razem graliśmy. Przykro czytać takie rzeczy. Ewidentnie jest coś na rzeczy bo tematów z problemem niesłusznych banów jest w ostatnim czasie sporo. Zarówno na tym praktycznie martwym forum jak i na forum anglojęzycznym.

Ludzie z tego wątku są w podobnej sytuacji.
    https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/3141/rozlaczenie-z-gra-wyrzucil-cie-punkbuster-podany-powod-punkbuster-permanent-ban-issued-on#latest

Skontaktujcie się z nimi. Może warto zebrać się w jakieś większe towarzystwo i uderzyć z tym gdzieś indziej.

Niestety ale na oficjalnym forum nie uzyskacie z praktycznie żadnej pomocy. Rydzu to konsolowy chłopak więc nie można wymagać od niego wiedzy w tej materii a reszta moderacji/administracji nie ma zielonego pojęcia jak funkcjonują systemy zabezpieczeń przed oszustami czego przykłady wiszą do dziś na tym forum...
    Więc niestety nie liczcie na nic więcej na tym forum. Z resztą to nie jest przypadłość wyłącznie polskiej gałęzi. Na forum EN działa to w dokładnie ten sam sposób. Najpierw szybka formułka, że EA ma związane ręce a potem najczęściej "zamknij temat". I tak to się kręci a uczciwi ludzie z problemem są pozostawieni sami sobie. Tak właśnie wygląda polityka EA w tej kwestii. Wytyczne idą z góry.
    Post edited by Your3vilTwin on

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• Rydzu2015
    748 postsPosty: 780Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
    Na pc też gram i to padem od ps4 także jak krzywo zawieje może mnie spotkać ten sam los
  • w3exe
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Z padem czy bez jak masz dostać to i tak dostaniesz .To jak w lotto 🙂
  • II_Viruus_II
    6 postsPosty: 7Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Siema Yeti
    Gadałem z założycielem BF4DB.
    Wiedzą o problemie.
    Możliwe że ostatnie aktualizacje systemu windows generują bany na PB. (info z BF4DB)
    BF4DB próbowało zaalarmować EvenBalance ale ci sądzą że wszystko jest ok
    unknown.png
    Wszystkie bany 8xxxx są za GAMEHACK.
    I takie bany pojawiają się najczęściej od ponad miesiąca.
    A EvenBalance olewa sprawę.
  • Your3vilTwin
    1544 postsPosty: 1,577Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    No więc jeżeli EB będzie olewało BF4DB czy GGC to ja już nie wiem kogo mają zamiar posłuchać. Ja myślę, że EB ma świadomość, że coś się dzieje tylko siedzi z jakichś powodów cicho. Albo dostało taki przykaz albo nie bardzo wiedzą jak sobie z problemem poradzić.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• SkyZeWonsem
    1289 postsPosty: 1,302Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Proste pytania dla kogoś od EA:
    1. Czy zakup BF4 i późniejsza instalacja wymusza instalację PB od EvanBalance ?
    2. Czy bez instalacji PB jest możliwość uruchomienia BF4 w trybie multiplayer lub SP (tryb dla jednego gracza) ?
    3. Skoro zakupiliśmy produkt od EA, w którego skład wchodzi PB (płaciliśmy jedną cenę a nie osobną za grę i PB) to dlaczego EA nie bierze odpowiedzialności i nie wyraża chęci wyjaśnienia sprawy ? Na rachunku potwierdzającym wpłatę i zakup produktu nie ma wyróżnionych pozycji PB. Jest jedna cena/kwota za zakupiony produkt, w którego skład wchodzi też PB.

Proszę o odpowiedź tu na oficjalnym forum EA, na którym są odnośniki zachęcające do zakupu produktów EA.
  • uranus04
    5 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 4 Member
    Grałem na amerykańskich serwerach i WBKS w dniu 10.10.2018 w godzinach od 15 do 20. Następnego dnia zostałem wyrzucony ze wszystkich serwerów przez PunkBuster .
    Nigdy nie oszukiwałem mam legalną grę. Dlaczego EvenBalance tak postępuje z uczciwymi graczami. Zgłosiłem problem EA od której kupiłem grę, ona jest odpowiedzialna za ten ban. Wysłałem też formularz do EvenBalance gdzie opisałem całą sprawe. Czekam na odpowiedź, i jeszcze jedno rezygnuje z kupna BF V.

Odłączenie od gry: PunkBuster wyrzucił cię. Podany powód: PunkBuster permanent bana wydany na tym serwerze gry dla gracza GLOBAL PunkBuster GUID BAN e970e444 Battlefield 4
  • catfish_Yolun61
    4 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4 Member
    uranus04 napisał użytkownik: »
    Grałem na amerykańskich serwerach i WBKS w dniu 10.10.2018 w godzinach od 15 do 20. Następnego dnia zostałem wyrzucony ze wszystkich serwerów przez PunkBuster .
    Nigdy nie oszukiwałem mam legalną grę. Dlaczego EvenBalance tak postępuje z uczciwymi graczami. Zgłosiłem problem EA od której kupiłem grę, ona jest odpowiedzialna za ten ban. Wysłałem też formularz do EvenBalance gdzie opisałem całą sprawe. Czekam na odpowiedź, i jeszcze jedno rezygnuje z kupna BF V.

Odłączenie od gry: PunkBuster wyrzucił cię. Podany powód: PunkBuster permanent bana wydany na tym serwerze gry dla gracza GLOBAL PunkBuster GUID BAN e970e444 Battlefield 4

Even Balance co najwyżej odpowie Ci po tygodniu wiadomością "Copy/Paste" jak do wszystkich. Nawet nie próbują udawać, że ich to cokolwiek obchodzi. Praw należy dochodzić gdzie indziej. Już zawiązują się inicjatywy czy to pozwów zbiorowych czy interwencji lokalnych instytucji ochrony konsumenta. Jak wydawca w kilku krajach beknie za taką postawę, może wtedy ruszą się i coś zrobią. To że pojedyńczy gracz jest malutki, nie znaczy, że można z nim lecieć w kulki, bo jak malutkich się zbierze chmara to i dużemu krzywdę zrobią.
  • ZbieraczTP
    19 postsPosty: 19Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4 Member
    Even Balance jak by chciało pomóc to by pomogło, dlaczego nie sprawdzi lub nie wyda PBScreenShots przecież seedowane są od nas z serwera do nich na ACI-Live-Secure. Jak game hack to niech pokażą jaki , bo może wyszło Virus że lewą reką grałeś i masz za to gamehack.
  • IlI_shadow_lII
    3 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Co to za polityka, że nawet jak ktoś chce się dowiedzieć za co dostał bana to nie ma takiej możliwości? I po drugie gdzie jest EA, bo już kilka dni temat wrze, a od nich jakieś kopiuj/wklej się pojawiło zamiast odpowiedzi?
  • Your3vilTwin
    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/comment/1300462#Comment_1300462
    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/158561/violation-gamehack-81660
    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/comment/1300423#Comment_1300423
    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/comment/1293145#Comment_1293145
    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/158664/violation-gamehack-81660
    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/comment/1292456#Comment_1292456
    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/comment/1291594#Comment_1291594
    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/comment/1290627#Comment_1290627
    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/comment/1289070#Comment_1289070

i tak można jeszcze długo wymieniać... Najgorsze jest to, że wszystkie regulaminy czy ToS są tak spisane, że nie ma nawet najmniejszego pola nacisku na EA. Niestety na wszystko zgodziliśmy się przy instalacji/uruchomieniu gry.
    Jak gram w gry ponad ćwierć wieku jeszcze nie miałem takiej sytuacji, że mam obawy przed uruchomieniem gry ponieważ mogę dostać bana, który zablokuje mi dostęp do kilku gier jednocześnie...
    Ze swojej strony proponuję rozpowszechniać informację o tych banach w każdy możliwy sposób. Niech Wasi znajomi przez jakiś czas odpuszczą sobie grę. Może w ten sposób uratują swoje konta bo jak widać "na kogo wypadnie na tego ban..."
    Post edited by Your3vilTwin on

• Cyrtafix
    22 postsPosty: 23Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Niestety pb dziala jako firma zewnętrzna i mimo iz jest w produkcie od EA to wszystkie spory związane z banem słusznym czy nie musicie z nimi załatwiać. Kiedyś był podobny problem z masowym banowaniem graczy i osoby poszkodowane bez problemu dostawaly unban. Myślę, że pozostaję Ci cierpliwość i walka z even.
  • Cyrtafix
    22 postsPosty: 23Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Proste pytania dla kogoś od EA:
    1. Czy zakup BF4 i późniejsza instalacja wymusza instalację PB od EvanBalance ?
    2. Czy bez instalacji PB jest możliwość uruchomienia BF4 w trybie multiplayer lub SP (tryb dla jednego gracza) ?
    3. Skoro zakupiliśmy produkt od EA, w którego skład wchodzi PB (płaciliśmy jedną cenę a nie osobną za grę i PB) to dlaczego EA nie bierze odpowiedzialności i nie wyraża chęci wyjaśnienia sprawy ? Na rachunku potwierdzającym wpłatę i zakup produktu nie ma wyróżnionych pozycji PB. Jest jedna cena/kwota za zakupiony produkt, w którego skład wchodzi też PB.

Proszę o odpowiedź tu na oficjalnym forum EA, na którym są odnośniki zachęcające do zakupu produktów EA.

Firma zewnętrzna więc nigdy nie będziesz miał tego na dowodzie zakupu. Każdy ban tylko i wyłącznie oni mogą zdjąć.
  • lKAJOl
    10 postsPosty: 13Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Game Changer
    Próbował ktoś to zgłosić bezpośrednio do twórców gry przez ich konta na twitterze? Myślę, że interwencja z jednym z tych panów poniżej może najszybciej coś wyjaśnić

https://twitter.com/JaqubAjmal
    https://twitter.com/dan_mitre
    https://twitter.com/TheFixnow
    https://twitter.com/Braddock512
    https://twitter.com/tiggr_

sup mate

• Your3vilTwin
    @Cyrtafix
    Ok. Nikt nie neguje tego, że EA nie ma magicznej różdżki, która nagle zdejmie nałożone niesłusznie kary. To może tylko EB.
    Nikt nie neguje też, że PB czy obecnie FF to tylko "program" komputerowy a te mają to do siebie że czasami popełniają jakieś błędy.

Ale...

Odpowiadanie graczom w tonie "mamy związane ręce bo bany nakłada firma zewnętrzna" jest co najmniej żałosne.
    Widzisz sam co się dzieje. Masz tutaj kilka osób z Polski, dodatkowo linki do postów na forum EN. Założę się też, że wsparcie EA ma setki informacji/zgłoszeń na temat tych niesłusznie nałożonych banów.
    Już dawno powinna oficjalnymi kanałami pójść informacja w stylu "Jesteśmy świadomi zaistniałej sytuacji. Jesteśmy w kontakcie z EB i staramy się rozwiązać problem. Przepraszamy za utrudnienia". A jedyne co gracze dostają od EA to "zamknij temat". Zobacz w linkach z mojego powyższego postu ile tematów jest pozamiatanych. Nie wybierałem takich celowo tylko po kolei z wyszukiwarki. Co mają czuć w takiej chwili uczciwi gracze? Nie ma się co dziwić, że czują się wydymani.... Do tego regulaminy i ToS skonstruowane CELOWO w taki sposób, żeby zrzucić z siebie wszelką odpowiedzialność.

Jakiś czas temu podobna fala banów przetoczyła się przez BF1 którego obsługiwał FF. Też mieliśmy tutaj jednego z bohaterów tego zamieszania.
    https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/1753/1-week-suspension-lvl3-monitoring-active-o3z82z-global-ban-po-tygodniu-za-co/p1
    Przez długi czas EA zapewniało @SkyZeWonsem, że jest oszustem po czym po jakimś czasie zdjęło mu bana bez słowa wyjaśnienia. Jedyne co to po kilku miesiącach ukazał się jakiś enigmatyczny wpis o fali niesłusznie nałożonych banów nawet bez słowa wyjaśnienia czy przeprosin.
    Ciekawe też czy ludzie, którzy swoim zachowaniem w tym wątku również dawali do zrozumienia, że Sky zasłużył na bana mieli jaja żeby przyznać się do błędu i go przeprosić. Idę o zakład, że żaden nie zdobył się na odwagę. W końcu przykład dla korporycerzy czczących EA idzie z góry...

Ot całe EA - nic się przecież nie stało w związku z tym, że ludzie mieli niesłusznie zablokowany dostęp do gier za które zapłacili niemałe pieniądze na kilka miesięcy...

Tu nie powinno być żadnej walki ze strony graczy, tylko walka ze strony EA o zachowanie dobrego imienia bo to się przekłada później na $ i zysk inwestorów. Jak to wygląda w ostatnim czasie doskonale wiemy.

Także w tym całym zamieszaniu liczę, że ludzie którzy zostali niesłusznie zbanowani już za miesiąc zagłosują portfelami przy premierze BFV. $$$ to jedyny argument który EA rozumie i gdy słupki z przychodami przestaną się zgadzać to zaczną szanować w końcu swoich klientów.

• Cyrtafix
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    @Cyrtafix
    Ok. Nikt nie neguje tego, że EA nie ma magicznej różdżki, która nagle zdejmie nałożone niesłusznie kary. To może tylko EB.
    Nikt nie neguje też, że PB czy obecnie FF to tylko "program" komputerowy a te mają to do siebie że czasami popełniają jakieś błędy.

Ale...

Odpowiadanie graczom w tonie "mamy związane ręce bo bany nakłada firma zewnętrzna" jest co najmniej żałosne.
    Widzisz sam co się dzieje. Masz tutaj kilka osób z Polski, dodatkowo linki do postów na forum EN. Założę się też, że wsparcie EA ma setki informacji/zgłoszeń na temat tych niesłusznie nałożonych banów.
    Już dawno powinna oficjalnymi kanałami pójść informacja w stylu "Jesteśmy świadomi zaistniałej sytuacji. Jesteśmy w kontakcie z EB i staramy się rozwiązać problem. Przepraszamy za utrudnienia". A jedyne co gracze dostają od EA to "zamknij temat". Zobacz w linkach z mojego powyższego postu ile tematów jest pozamiatanych. Nie wybierałem takich celowo tylko po kolei z wyszukiwarki. Co mają czuć w takiej chwili uczciwi gracze? Nie ma się co dziwić, że czują się wydymani.... Do tego regulaminy i ToS skonstruowane CELOWO w taki sposób, żeby zrzucić z siebie wszelką odpowiedzialność.

Jakiś czas temu podobna fala banów przetoczyła się przez BF1 którego obsługiwał FF. Też mieliśmy tutaj jednego z bohaterów tego zamieszania.
    https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/1753/1-week-suspension-lvl3-monitoring-active-o3z82z-global-ban-po-tygodniu-za-co/p1
    Przez długi czas EA zapewniało @SkyZeWonsem, że jest oszustem po czym po jakimś czasie zdjęło mu bana bez słowa wyjaśnienia. Jedyne co to po kilku miesiącach ukazał się jakiś enigmatyczny wpis o fali niesłusznie nałożonych banów nawet bez słowa wyjaśnienia czy przeprosin.
    Ciekawe też czy ludzie, którzy swoim zachowaniem w tym wątku również dawali do zrozumienia, że Sky zasłużył na bana mieli jaja żeby przyznać się do błędu i go przeprosić. Idę o zakład, że żaden nie zdobył się na odwagę. W końcu przykład dla korporycerzy czczących EA idzie z góry...

Ot całe EA - nic się przecież nie stało w związku z tym, że ludzie mieli niesłusznie zablokowany dostęp do gier za które zapłacili niemałe pieniądze na kilka miesięcy...

Tu nie powinno być żadnej walki ze strony graczy, tylko walka ze strony EA o zachowanie dobrego imienia bo to się przekłada później na $ i zysk inwestorów. Jak to wygląda w ostatnim czasie doskonale wiemy.

Także w tym całym zamieszaniu liczę, że ludzie którzy zostali niesłusznie zbanowani już za miesiąc zagłosują portfelami przy premierze BFV. $$$ to jedyny argument który EA rozumie i gdy słupki z przychodami przestaną się zgadzać to zaczną szanować w końcu swoich klientów.

Ja nie wiem czy zasłużył czy nie bo nie mnie to oceniać. Od czasów BF3 pojawiały się fale niesłusznych banow, wystarczy błąd osoby zajmujacej się pb i wszystko leci łeb na szyję. Bana zdjąć mógł tylko even a tu pytanie się pojawia jaki mają regulamin bo to także jest ważne, pamiętaj, że podczas instalacji gier akceptujesz różne warunki i w tym momencie rodzi się pytanie czy dogłębnie je czytasz i analizujesz(sam nie czytam :) )?! Regulaminy w większości są tak tworzone aby były zwyczajną spychologia. Pewną myśl apropo walki z oszustami zaproponowałem Polskiemu oddziałowi EA ale niestety bądź co bądź rozbiło się to tylko na wymianie korespondencji.
    Rzekomo przy BFV mają poprawić antyczit więc liczę, ze takie rzeczy nie będą miały już miejsca (marzenia).

Wracając do ludzi co nie przeprosili kolegi , niestety mamy takie społeczeństwo które nawet nie respektuje netetykiety.

Liczę, że uda się szybko rozwiązać ten niesłuszny ban ze strony pb bo szkoda gracza.
  • SkyZeWonsem
    1289 postsPosty: 1,302Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Zdjęcie banów to tylko i wyłącznie łaska EB. Jak ktoś myśli, że na terenie UE coś wywalczy to niech zaraz odpuści.
    Siedziba EB.
    Przechwytywanie.jpg
    Jednak można spróbować zwrócić się do https://www.auto.bbb.org/eu-privacy-shield-complaint-form/ To taki "rzecznik konsumenta" działający na terenie USA.

Osobiście szokuje mnie skala tych banów. Przy banach od FF w BF1 było zdecydowanie mniej. Na naszym forum z tego co pamiętam niesłusznego bana dostały jeszcze dwie osoby. Przynajmniej tylu się ujawniło.
    Zastanawia mnie co faktycznie było/jest przyczyną banów od EB ? Włamanie na konto EB czy też może jak w przypadku FF jakiś program działający w tle u zbanowanych. Nie mam tu na myśli programu do czitowania ale jakiś normalny, legalny program np. OBS studio, sterowniki do karty graficznej itp.

Trzymam kciuki za zbanowanych bo jak widać bana może dostać każdy. Oby w BFV takich cudów nie było ale osobiście powątpiewam w to.

ps. Dobrze, że możecie pisać na forum :)
  • Cyrtafix
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Zdjęcie banów to tylko i wyłącznie łaska EB. Jak ktoś myśli, że na terenie UE coś wywalczy to niech zaraz odpuści.
    Siedziba EB.
    Przechwytywanie.jpg
    Jednak można spróbować zwrócić się do https://www.auto.bbb.org/eu-privacy-shield-complaint-form/ To taki "rzecznik konsumenta" działający na terenie USA.

Osobiście szokuje mnie skala tych banów. Przy banach od FF w BF1 było zdecydowanie mniej. Na naszym forum z tego co pamiętam niesłusznego bana dostały jeszcze dwie osoby. Przynajmniej tylu się ujawniło.
    Zastanawia mnie co faktycznie było/jest przyczyną banów od EB ? Włamanie na konto EB czy też może jak w przypadku FF jakiś program działający w tle u zbanowanych. Nie mam tu na myśli programu do czitowania ale jakiś normalny, legalny program np. OBS studio, sterowniki do karty graficznej itp.

Trzymam kciuki za zbanowanych bo jak widać bana może dostać każdy. Oby w BFV takich cudów nie było ale osobiście powątpiewam w to.

ps. Dobrze, że możecie pisać na forum :)

Zawsze może wpaść ban na forum :p (niesmieszny zart).
    Tak gdybam i faktycznie może być wiele czynnikow czemu nagle wszystkim wysypalo bany a co najgorsze (jeśli się nie myle) za to samo. Trzymam kciuki aby zakończyło się pozytywnie w tej całej historii i konta zostały odzyskane. Liczę a dokładnie mam ciche marzenie, ze wraz z BFV liczba takich "numerów" spadnie.
  • SkyZeWonsem
    Gdybyś dostał ban od FF to byś miał bana z automatu na forum EA w danym tytule :) Piszę z autopsji. Głupie ale EA tak robiło (może nadal tak jest). Dla EA po banie nie masz gry. SP to nie gra więc jak będziesz miał problemy z SP to pisz na wykopie ;)
  • uranus04
    5 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 4 Member
    Grałem na Europejskich serwerach i {TOP} GOLMUD - STORM 48 MIX | RENT w dniu 16.10.2018 w godzinach od 15 do 16. Po godzinie zostałem wyrzucony ze wszystkich serwerów przez PunkBuster . Nigdy nie oszukiwałem . Jest to drugi raz, pierwszy był 10.10.2018. Wczoraj zostałem odbokowany około 20 godziny, i trochę grałem.
    Dzisiaj pokazuje ten sam błąd. Rozłączenie z grą: wyrzucił cię PunkBuster. Podany powód: PunkBuster permanent ban issued on this Game Server for player GLOBAL PunkBuster GUID BAN e970e444 Battlefield 4 . Napisałem do EA i PB ale prawdopodpobnie mają duży problem boją się o sprzedaż B5 dlatego tyle banów.
Ta dyskusja została zamknięta.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!