Pomaranczowa lub czerwona kontrolka

«1
PPBrothersPL-2
7 postsPosty: 8Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
edytowano listopad 2016
Cześć
Jak gram w bf to często po prawej stronie w górnej czesci monitora wyswietla się ikonka prostokątna pomarańczowa lub czerwona, czytałem coś że to oznaka utraty pakietów, co to znaczy i jak temu zapobiec;]
Post edited by PPBrothersPL-2 on

Komentarz

• DonDynia
    44 postsPosty: 44Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Hej. Zobacz sobie ten filmik. Mestre tłumaczy na przykładzie BF4 ale w BF1 mamy to samo.

• Boruta102
    66 postsPosty: 69Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Tracisz pakiety bo może ktoś jeszcze korzysta z Twojego łączą np. przez WiFi albo masz jakieś programy w tle włączone bo ściągają lub wysyłają dane. Mogą też być wirusy, Odpal kaputer i bez uruchamiania żadnych programów wpisz w start/ uruchom / cmd i w konsoli wpisz komendę netstat pokaże ona ile procesów korzysta z sieci. Jeśli masz dużo połączeń z, dziwnych adresów to mas wirusy na kompie. Pomocna też będzie w konsoli cmd komenda ping www.onet.pl wtedy zobaczysz swój ping do Onetu i utratę pakietów.
  • PPBrothersPL-2
    edytowano listopad 2016
    Po obejrzeniu filmiku stwierdzam ze chodzi o niski fps i zauwazylem czasem nagly spadek fps do ok 48 klatek co jest dla mnie dziwne troche bo mam gtx 1060 6gb i5 6400 i 8Gb ramu 2133mhz do tego gram na srednich ustawieniach dla lepszej widocznosci, co moze powodowac spadek fps?
  • zelazkom
    11 postsPosty: 12Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Ostatni patch. Chociaż u mnie ikonka (low FPS) pojawia się nawet przy wyższym FPS (>60).
  • Boruta102
    66 postsPosty: 69Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Poszukaj na forum jest dużo tematów na temat spadku fps. Na początek podpowiem że możesz się opcjach grafiki ustawić wyświetlanie W RAMCE zamiast pełny ekran, a w sterownikach nvidia ustawienia 3 D ustaw na opcjach zasilania MAXYMALNA WYDAJNOŚĆ
  • PPBrothersPL-2
    edytowano listopad 2016
    Wracając do tematu, teraz jak gram to praktycznie przez cały mecz np podbój wyskakuje ikonka low fps do tego czasem świeci ikonka oznaczająca problem z serwerem oraz problemu z łączem, internet mam dość szybki i nigdy nie miałem problemu z szybkością łącza w grach
    Post edited by PPBrothersPL-2 on
  • JaworJr
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    Witam mam cos takiego w Bf1 ps4 w praym górnym rogu cyfry 196 nie zawsze co to oznacza ?
  • BLU1985
    46 postsPosty: 49Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Info o pingu...jest jakaś granica po której przekroczeniu wskakuje alert...miałem tak ostatnio na xbox one x...tylko dziwne bo też nie zawsze mi to się pokazywało ale jak wskoczyło to pokrywało się ze wskazaniami pingu.
  • RapujacyBiedak
    8 postsPosty: 8Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    Witam mianowicie mam ikonkę że posiadam mało FPS, ale mam myślę dobry sprzęt gdyż jest to :
    Amd Fx 8320 8x 3.5 GHz
    GeForce GTX 970 4GB Rev 1.0 DLA TYCH BARDZIEJ KUMATYCH :smiley:
    12 GB RAM
    HDD 1 TB 7200 Rpm chyba
    Monitor to BenQ Senseye 3 et-0025-n P.s Na tv nie zauważyłem nigdy tego problemu.
    Ale monitor jest starszy bo brak złącza HDMI(tylko DVI) i chciałbym się dowiedzieć czy zmiana monitora zmieni coś z tym problemem ?
    Aktualne odświeżanie mam teraz 59.9 MHz, ale za pomocą sterownika kiedyś zmieniałem częstotliwość do 75 MHz, ale chyba nie na tym tylko zaś ten drugim Monitorze jest starszy jeszcze i w skali 4:3 a ten 16:9, więc proszę o jakieś sensowne wypowiedzi :sunglasses:
    Z góry dziękuje i pozdrawiam :smile:
  • SkyZeWonsem
    1255 postsPosty: 1,268Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    Wybór monitora nie ma wpływu na ilość klatek generowanych przez komputer. Rozdzielczość już tak ale nadal monitor nie generuje tych klatek. Pośrednio monitor wpływa na ten parametr dając sygnał karcie graficznej w jakiej natywnej rozdzielczości pracuje. Jednak nadal użytkownik może zadecydować w jakiej rozdzielczości "wypuści" sygnał z karty po konkretnym złączu co oczywiście przełoży się na ilość k/s.
  • RapujacyBiedak
    to wyjaśnij jak na 1366x768 mam takie spadki, kiedy mogę rozdzielczość podnieść do 1932x1086 i dalej jest dosłownie identycznie, czy to może być związane z czymś innym ?

proszę nie pytać czemu taka mam bo sam tego nie wiem, ale wytłumaczę ze moje karta graficzne generuje jakies powiększenie(jest to x2 albo x2.5) na procesorze cuda i po ustawieniu takiej to możliwości mogę dać taka rozdzielczość, proszę o pomoc bo wydaje mi się że mój sprzęt nie ssie, a jednak nie mam 100% przyjemności z gry :(

A czy połączenie monitora z kartą ma jakiś wpływ na klatki ?

mam na myśli złącze HDMI a DVI czy to może być jakiś problem ?
  • LukaszX1992
    135 postsPosty: 135Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    RapujacyBiedak, masz nietypową ilość RAM i podejrzewam, że nie działają w trybie dual channel (sprawdź za pomocą programu cpuz).
    To może być powodem spadków FPS.
  • SkyZeWonsem
    1255 postsPosty: 1,268Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    RapujacyBiedak napisał użytkownik: »
    A czy połączenie monitora z kartą ma jakiś wpływ na klatki ??
    Czy kiełbasa w lodówce ma wpływ na wydajność PC ?
  • 1-AS-MAG-1
    43 postsPosty: 47Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    a właśnie że ma po hdmi uzyskasz wiecej a po display jeszcze lepiej
  • SkyZeWonsem
    1-AS-MAG-1 napisał użytkownik: »
    A czytasz coś przed napisaniem ? Czy kabel ma wpływ na wydajność PC ? Nie ma. Czy myślisz, że DVI nie ma odpowiedniej przepustowości by wyświetlić 60 k/s ? Oczywiście same przewody mają różne ograniczenia w przepuszczanym sygnale np. HDMI jednak nadal nie ma to wpływu na ilość generowanych k/s przez komputer.
  • RapujacyBiedak
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    RapujacyBiedak napisał użytkownik: »
    A czy połączenie monitora z kartą ma jakiś wpływ na klatki ??
    Czy kiełbasa w lodówce ma wpływ na wydajność PC ?

Co do lodówki to jest przy komputerze xd

LukaszX1992 napisał użytkownik: »
    RapujacyBiedak, masz nietypową ilość RAM i podejrzewam, że nie działają w trybie dual channel (sprawdź za pomocą programu cpuz).
    To może być powodem spadków FPS.

Mam dual Channel i 2 kości tego same typu w 1 a ta odrębna na 2 sockecie.
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    1-AS-MAG-1 napisał użytkownik: »
    A czytasz coś przed napisaniem ? Czy kabel ma wpływ na wydajność PC ? Nie ma. Czy myślisz, że DVI nie ma odpowiedniej przepustowości by wyświetlić 60 k/s ? Oczywiście same przewody mają różne ograniczenia w przepuszczanym sygnale np. HDMI jednak nadal nie ma to wpływu na ilość generowanych k/s przez komputer.

hmmm, a ostrzeżenie te mówi o tym że mam poniżej 60 k/s ?
    kurde dziś wyczyściłem też PC bo dawno tego nie robiłem i wyjąłem stertę kurzu i może się to zmieni, bo wiem że wydajność PC spada od zanieczyszczonego kompa :smiley:

To może teraz jakieś rady lub pomysły co powinienem zrobić aby było lepiej ?
  • SkyZeWonsem
    Mi podpada Twój procesor. Poszukał bym na forum wątku o ustawieniu user.cfg. Sam z tego korzystałem i potrafi dać sporo fps. Tak dla przypomnienia. Nigdy nie włączaj DX12, z moich dokumentów usuń plik odpowiedzialny za ustawienia. Odpal BF i jeszcze raz wszystko ustaw. Jak nie znajdziesz na forum info o user.cfg to pod wieczór (jak znajdę) dam ci moje. Sprawdź w Windows ustawienia profilu zasilania czy masz ustawione na wysoką wydajność. Domyślnie jest zrównoważone. To też wpływa na wydajność. Kolejna rzecz. BIOS i znowu trzeba zobaczyć czy nie ma gdzieś włączonej opcji odpowiedzialnej za oszczędzanie energii. W ustawieniach nVidii też są opcje związane z oszczędzaniem energii. Generalnie Twój komputer zawsze chce być eko :)
  • RapujacyBiedak
    edytowano listopad 2018
    tak wiem ze chce byc eco, ale mam tez drugi pc gdzie posiadm i7-860 to podajże 5 albo 6 generacji procek i tam nie bylo takich spadkow, ale wczoraj zrobilem tez kilka rzeczy i przede wszystkim podlaczylem sie pod tv i fps skoczyly do 70-90 wiec uwazam ze moj monitor tez nie daje juz rady i musze go wymienic, a i dziekuje za to cfg jesli ja znajdziesz i jesli jestes w stanie bardziej pomoc z systemem i biosem to bede wdzieczny :smile:

@edit

Co do procka to możliwe bo na necie Intelowski pokazuje większą wydajność niż AMD, a wiem że amd po dobrej konfiguracji były lepsze do gier niż intel, a tu takie zaskoczenie :dizzy:

@edit

jednak oglądając znów benchmarka w internetach to Amd jest lepszy pod każdym kontem, a i tak jest do bani :tired_face:
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    Hej wybaczcie offtop ale czy ktoś wie dlaczego nie mam dostępu do całego forum ? na BF V nie mogę pisac postów tak samo w innych tematach... w tym o dziwo mogę pisac :( Wysłałem pma do admina ale nie raczył od wczoraj odpisać...

Edit:
    Admin się odezwał :D a może wiecie czy w Origin Basic Bf V również będzie dostępny od 9 listopada ? :D ?
    Post edited by Kilgour-Alex on
  • Your3vilTwin
    1453 postsPosty: 1,485Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    Tak, wiemy. Nie kupiłeś BFV to nie masz prawa głosu w tej materii. To samo by było gdybyś nie miał BF1. To sobie przeczytaj
    https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/3368/world-war-3-czyli-nie-samym-bf-em-czlowiek-zyje/p5

A co do kontrolek. Przyjrzyjcie się dokładnie na YT materiałom które prezentują na temat BFV uznani youtuberzy czy nawet samo EA w tych swoich DEV pogadankach. Im też co chwila załączają się ikonki odnośnie spadków klatek. Mam może uwierzyć, że EA w swoich oficjalnych materiałach używa gameplayu wytworzonego na za słabym komputerze i puszcza to dalej w świat?

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!