BF V - krótkie info

1293032343545

Komentarz

• JanTwardy
    151 postsPosty: 163Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    @misiek440 Euro RTV Agd - 199
  • Your3vilTwin
    1364 postsPosty: 1,395Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    Ja się nie bawię w półśrodki. Ustawiłem wszystko na ultra odblokowałem klatki i na liczniku 90-120. Praktycznie identycznie jak na premierę BF1. Gamplayowo też jest o wiele lepiej w porównaniu z betą. Poprawili chyba większość rzeczy które nie leżały mi w alphie/becie. Progresja też wygląda nieźle tylko pytanie na ile jej wystarczy i czy nie będzie tak jak w przypadku BF1, że po 50 godzinach nie miałem co robić w tej grze (tak, samo zabijanie mnie dość szybko nudzi). Ale są też oczywiście i kwiatki. Przeglądarka serwerów przekłamuje. Pokazuje dwa wolne sloty. Chcę wbić na serwer a on jest full. No to odświeżam przeglądarkę i znowu widzę ten sam serwer z dwoma wolnymi slotami. Oczywiście jest full. Zagrałem łącznie 4 rundy. Czwarta była zdecydowanie najciekawsze. Balancer zaszalał i graliśmy 39 vs 25... Miałem też jakieś błędy w animacjach na broniach stacjonarnych. Ale da się przeboleć.

Ogólnie reasumując jest na bank lepiej niż w BF1.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    I nawet customizacja postaci nie razi za bardzo. Na razie..
    Jakie są tryby na starcie w V-ce ?
  • DzikiWieprzuu
    215 postsPosty: 220Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Gameplay jest moim zdaniem świetny.
    Mapy tez.
    Co do trybów to nie wiem sam. Menu jest jakieś zdupione i niedomyslne.
    W wyszukiwarce serwerow widziałem z 7 trybów w tym dominacja, team DM I linia frontu.
    Ale dla gracza niedzielnego są 3 kafelki do wyboru:
    -Podbój,
    -Ten nowy 3dniowy (ala operacje)
    - starcie piechoty ( jak to kliknąłem to wrzuciło mnie na TDM w roterdamie 16v16).

Czyli jeżeli nawet dominacja i linia frontu są dziś w grze to dostęp do nich jest utrudniony póki co...

Ogólnie gra ma świetny potencjał ale projektant głównego menu skupił się chyba na widowiskowości a nie zdążył poukładać funkcjonalności.
  • Your3vilTwin
    1364 postsPosty: 1,395Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Jakie są tryby na starcie w V-ce ?

https://www.battlefield.com/pl-pl/news/battlefield-5-grand-operations-and-multiplayer-modes?setLocale=pl-pl

Co do manu i jego jakości to się nie będę rozpisywał ponieważ zrobiłem to kilka stron wcześniej w przemyśleniach odnośnie bety. Ogólnie niewiele się zmieniło. Nieintuicyjne wielkie kafle. EA nie rozumie (albo rozumie ale ma to głęboko gdzieś), że gracz PC siedzi ~0,5-1 metr od wyświetlacza w odróżnieniu od gracza konsolowego gdzie odległości te są większe.
    No ale przejdźmy do istotniej sprawy jaką jest przeglądarka serwerów. Jak Max zauważył mamy przeglądarkę i kafle dla niedzielnych graczy. Oczywiście po wyszukaniu serwera i wybraniu szczegółowych informacji nadal na próżno szukać informacji o stanie aktualnej rozrywki. Nie wiemy nadal czy aby nie załadujemy się na ostatnie 20 sekund rundy. Może EA kocha hazard ale ja nie za bardzo...
    Czego można dowiedzieć się z informacji o serwerze:
    M5JjCEt.jpg
    Do tego kafle dla niedzielnych graczy też działają kompletnie bez sensu. To wyszukiwanie nie bierze w żaden sposób pod uwagę regionu w którym się znajdujemy. Wyświetla nam serwery z Australii czy tam innej Japonii.
    XGbpfLj.jpg
    No bardzo przydatne wyszukiwanie.... Może jest gdzieś w opcjach gry możliwość wybrania regionu w którym gramy. Jeszcze ich nie zdążyłem zgłębić. Ale szczerzę to wątpię.
    Czyli jeżeli nawet dominacja i linia frontu są dziś w grze to dostęp do nich jest utrudniony póki co...
    Jedyny ratunek dla protezy to stworzenie sobie i zapisanie zestawu własnych filtrów, które będą odpowiadały naszym preferencjom.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• LukaszX1992
    131 postsPosty: 131Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    Do tego kafle dla niedzielnych graczy też działają kompletnie bez sensu. To wyszukiwanie nie bierze w żaden sposób pod uwagę regionu w którym się znajdujemy. Wyświetla nam serwery z Australii czy tam innej Japonii.
    Przecież ustawie się region w filtrach.
    MaxUnited89 napisał użytkownik: »
    - starcie piechoty ( jak to kliknąłem to wrzuciło mnie na TDM w roterdamie 16v16).
    Nic nie jest utrudnione.
    Po kliknięciu w ten kafelek wyszukuje tryb Dominacja, Linia Frontu i Zespołowy DM.
    Zresztą jest to napisane jakbyś nie zauważył.
    2N2j6.png
  • Your3vilTwin
    edytowano listopad 2018
    Łukasz nie rozumiesz naszego przekazu.

Łapiesz? Co mi tutaj po filtrach?

Ogólnie cała idea tych trzech kafli jest dobra tylko dla ludzi którym wszystko jedno w co grają.
    Jeżeli chcesz dołączyć dla przykładu konkretnie na DM to kafel sobie można w tyłek wsadzić. Musisz korzystać z filtrów.
    I teraz wracamy do tego co napisałem wyżej czyli:
    Jedyny ratunek dla protezy to stworzenie sobie i zapisanie zestawu własnych filtrów, które będą odpowiadały naszym preferencjom.
    A to po to, żeby w wyszukiwarce serwerów nie powtarzać za każdym razem tych samych czynności jeżeli chcemy coś zmienić.
    Wszystko to tylko pokazuje jak nieprzemyślane jest to całe UI. I o tym piszemy. A nie że czegoś się nie da. No poza tym że szczegółowe informacje o serwerze są zdecydowanie zbyt ubogie. Tutaj się w żaden sposób nie da określić na jakim etapie jest runda.
    Można to było rozwiązać na przykład tak:
    Pierwszy ekran - wyświetlają się kafle z wszystkimi trybami. Na każdym kaflu byłaby napisana ilość serwerów które aktualne pracują w danym trybie.
    Drugi ekran - wyświetlają się kafle ze wszystkimi dostępnymi mapami i na każdym z nich informacja ile serwerów jest dostępnych w danym trybie i na danej mapie (bądź tylko mapy na których toczą się rundy w danym trybie bo i po co pokazywać mapy na których nie jest dany tryb obsługiwany lub nie toczy się obecnie żadna runda w wybranym trybie).
    Oczywiście do każdego wyszukiwania powinna być możliwość zdefiniowania na stałe rogionu/regionów w których chcemy przeprowadzać takie wyszukiwanie.
    Dosłownie jedno kliknięcie więcej a przejrzystość potężnie rośnie.
    Post edited by Your3vilTwin on

• LukaszX1992
    131 postsPosty: 131Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    A to po to, żeby w wyszukiwarce serwerów nie powtarzać za każdym razem tych samych czynności jeżeli chcemy coś zmienić.
    Nic nie musisz powtarzać.
    Oczywiście do każdego wyszukiwania powinna być możliwość zdefiniowania na stałe rogionu/regionów w których chcemy przeprowadzać takie wyszukiwanie.
    Przecież ta funkcja już jest chłopie, co ty bredzisz.
  • Your3vilTwin
    edytowano listopad 2018
    A liczyłem, że jeżeli słowo pisane nie dotrze to chociaż 60 obrazów na sekundę wyjaśni...
    Przypatrz się dokładnie w co klikam i jaki jest tego efekt...
    Rozumiesz, że wyświetlanie serwerów pod kaflami w żaden sposób nie korzysta z tego co jest zdefiniowane w filtrach?

• Kilgour-Alex
    496 postsPosty: 506Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Pograłem te 10h które były w origin basic i jakoś tak mam mieszane uczucia... Bardzo wkurza że mega ciężko zobaczyć przeciwnika.
    Zlewają się z otoczeniem, sporo kampy wiec dla takich graczy jak ja którzy lubią pobiegać po mapie to spore wyzwanie żeby kogoś zabić.
    Druga rzecz optymalizacja... jak dla mnie dosyć mocno kuleje - niby chodzi w miarę ale wymagać będzie jeszcze dużego nakładu pracy.
    Ciekawe czy z kolejnymi patchami Bf V będzie chodził gorzej czy lepiej ?
    W BF I było tak że początkowe patche mocno poprawiały to jak gra chodzi ale później szło to zdecydowanie w drugą stronę.
    Na koniec dodam że time to kill imo zdecydowanie za krótki.
    W tym momencie nie wiem czy kupię całą grę jakiś taki lekko zawiedziony jestem :(
  • JanTwardy
    151 postsPosty: 163Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    Kilgour-Alex napisał użytkownik: »
    Pograłem te 10h które były w origin basic i jakoś tak mam mieszane uczucia... Bardzo wkurza że mega ciężko zobaczyć przeciwnika.

Polecam zminiejszyc FOV albo/i rozdzielczosc. Poczatkowo tez mialem z tym problemy z czasem jest coraz lepiej. Zeby nie bylo wstydu to poki co gram pod nikiem "Zamaskowany Wojownik" ;)

Co do optymalizacji to jak dla mnie jest naprawde OK. Nie ma duzych roznic wzgledem 1, przynajmniej na ustawieniach na jakich gram.

Co do samej gry to nie jest dokladnie taki BF jaki bym chcial ale trzeba przyznac ,ze to kawal solidnej gry. Jesli ktos lubi strzelanki w klimacie BFa to nie ma obecnie nic lepszego na rynku a jak jest to chetnie sie dowiem co.

Skrocony TK to dla mnie duzy plus. Co kto lubi.

Daj sobie jeszcze troche czasu po becie mialem zle/mieszane odczucia - teraz sie poprawilo. Chyba glownie za zmiana map.
  • SkyZeWonsem
    1181 postsPosty: 1,194Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Taki mały OT. Kto z dawnych placków wraca do BFV ? Tylko dawna ekipa skłoni mnie do powrotu do BF-a.
  • LukaszX1992
    A liczyłem, że jeżeli słowo pisane nie dotrze to chociaż 60 obrazów na sekundę wyjaśni...
    Przypatrz się dokładnie w co klikam i jaki jest tego efekt...
    Rozumiesz, że wyświetlanie serwerów pod kaflami w żaden sposób nie korzysta z tego co jest zdefiniowane w filtrach?
    Ja cały czas pisze o przeglądarce serwerów, a nie o kaflach.
    Kafle to takie uproszczone menu, żeby szybko wejść do gry i spełniają swoje zadanie.
    Ja zawsze korzystam z wyszukiwarki serwerów.

Piszesz cały czas jakieś farmazony, że trzeba wszystko od nowa ustawiać, a to nie prawda.
    Wybieram tryb, ewentualnie mapę i wchodzę na serwer i nie muszę nic od nowa ustawiać tak jak piszesz.
    Dodatkowo można stworzyć sobie kilka filtrów i je zapisać.
    Nie widzę potrzeby korzystania z jakichś kafli.
  • JanKiller69
    447 postsPosty: 453Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    @SkyZeWonsem ja gram i mi się podoba
    Nie mogę tylko ogarnąć ustawień fps
    Daje ograniczenie 200 i tak mam ciągle 60
    Daje odświeżanie ekranu (144hz) i tak mam stałe ciągle 60 FPS na ultra
    W ustawieniach ekranu mam 144 hz
    Jakis pomysł?
  • SkyZeWonsem
    1181 postsPosty: 1,194Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    Killer jutro przetestuję za 15 zł i się zastanowię. Mam mieszane uczucia no i zastanawia mnie jak to będzie chodziło na i5 4690K+980. Beta w tej kwestii nie była "obiektywna". Z resztą - jak zawsze.
    Tu słabsza karta ale sądzę, ze jakoś lepiej u mnie nie będzie. Ot przeczucie :)
  • Your3vilTwin
    edytowano listopad 2018
    LukaszX1992
    Człowieku ty naprawdę czytasz po jednym zdaniu i kompletnie nie łapiesz kontekstu.
    Ja cały czas pisze o przeglądarce serwerów, a nie o kaflach.
    Ja już od pierwszego postu piszę o kaflach (z resztą zwracam ci na to uwagę w każdym poście)
    Do tego wrzucam film i zrzut z ekranu z konkretnym przykładem odnośnie kafli i tego czego tyczy się powyższy cytat.
    A ty się usilnie uczepiłeś wyszukiwarki serwerów do której ja prawie w ogóle się nie odnoszę. W sumie tylko jednym zdaniem
    Nieźle. Cytujesz mnie ale kompletnie nie odnosisz się do tego co ja napisałem i piszesz kompletnie o czymś innym...

Próbujesz mi nawet tłumaczyć rzeczy o których już sam wyżej napisałem:
    Ty
    Kafle to takie uproszczone menu, żeby szybko wejść do gry i spełniają swoje zadanie.
    Ja
    Ogólnie cała idea tych trzech kafli jest dobra tylko dla ludzi którym wszystko jedno w co grają.
    Ty
    Dodatkowo można stworzyć sobie kilka filtrów i je zapisać.
    Ja

W dodatku wyrywasz po raz kolejny zdanie z kontekstu.
    Co innego oznacza
    a zupełnie co innego
    Można to było rozwiązać na przykład tak:
    Pierwszy ekran - wyświetlają się kafle z wszystkimi trybami. Na każdym kaflu byłaby napisana ilość serwerów które aktualne pracują w danym trybie.
    Drugi ekran - wyświetlają się kafle ze wszystkimi dostępnymi mapami i na każdym z nich informacja ile serwerów jest dostępnych w danym trybie i na danej mapie (bądź tylko mapy na których toczą się rundy w danym trybie bo i po co pokazywać mapy na których nie jest dany tryb obsługiwany lub nie toczy się obecnie żadna runda w wybranym trybie).
    Nie piszę o tym jak jest ale jak mogłoby to zostać inaczej rozwiązane.

Także ja nie bredzę. To ty masz problem z ogarnięciem zrozumienia sensu trzech zdań. Mocy obliczeniowej starcza ci najwyraźniej na tylko jedno.
    Od początku piszę również o tych trzech kaflach w odniesieniu do ergonomii, intuicyjności itp. O tym pisał również Max w podsumowaniu swojego postu
    Ogólnie gra ma świetny potencjał ale projektant głównego menu skupił się chyba na widowiskowości a nie zdążył poukładać funkcjonalności.

I z dostępem do poszczególnych trybów też nikomu nie chodziło o to że tego nie da się ogarnąć z poziomu wyszukiwarki serwerów.
    Max ma rację. Z poziomu kafli (bo pisze w swoim poście o kaflach a nie o wyszukiwarce gdybyś jeszcze nie zajarzył) jest to utrudnione ponieważ klikając w kafel "wojna piechoty" nie masz zielonego pojęcia do jakiego trybu dołączy cię gra. Jak chcesz zagrać konkretny tryb czy mapę musisz korzystać z przeglądarki serwerów. Ot całe "utrudnienie". Nie ma dostępu do konkretnych trybów z menu "multiplayer" tylko dopiero z szukajki...
    Wybieram tryb, ewentualnie mapę i wchodzę na serwer i nie muszę nic od nowa ustawiać tak jak piszesz.
    A jak skończysz już rundę którą zagrałeś i chcesz zagrać inny tryb na innej mapie to nie musisz sobie zmienić ustawień w przeglądarce serwerów(oczywiście gdy nie posiadasz na to wcześniej przygotowanego filtru)?
    Nie widzę potrzeby korzystania z jakichś kafli.
    A to w ogóle nie ma nic do rzeczy... Napisz do EA może je wywalą i od razu będzie dostęp do przeglądarki serwerów. Dla mnie jeszcze lepiej.

I twój problem czytania ze zrozumieniem to nie jest problem tylko tego tematu. W innym temacie gościowi, który ma dożywotniego bana radzisz przeinstalować PB. Nooo na bank mu pomoże...

• DzikiWieprzuu
    215 postsPosty: 220Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Co do kafla "starcie piechoty" to wczoraj wieczorem nie było możliwości wyboru podtrybu. Od razu wrzucało mnie na TDM.
    Aktualizacji żadnych nie było po stronie klienta gry ale widać, że gra jest naprawiana. Z godziny na godzinę jest lepiej.
    Menu jest dupne ale to się przeżyje.
    Każdy fan BFa jednak zagrać powinien.
    Ja byłem skrajnym pesymistą, później skrajnym optymistą. Później znów mi emocje opadły. Teraz znów gra mnie bardzo zachęca bo gameplay jest dobry a może nawet i cholernie dobry.
    Nie idzie jednak tej gry porównać do żadnego BFa.
  • Your3vilTwin
    Co do kafla "starcie piechoty" to wczoraj wieczorem nie było możliwości wyboru podtrybu. Od razu wrzucało mnie na TDM.
    I nadal nie ma. Pewnie raczej nigdy nie będzie.

• SkyZeWonsem
    Każdy fan BFa jednak zagrać powinien.
    Ja byłem skrajnym pesymistą, później skrajnym optymistą.
    Kusisz chłopie. Kusisz :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!