Buforowanie - on czy off

«1
LM_emzio
52 postsPosty: 56Member, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
Jak w temacie- ktoś może eksperymentował? JackFrag sugerował wyłączyć.

Komentarz

• chomik325
    6 postsPosty: 7Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    W opisie tej opcji jest napisane, że to po prostu wprowadza małe opóźnienie żeby generować więcej klatek. Innymi słowy - większy input lag, ale większa liczba FPS. :) IMO zdecydowanie wyłączyć.
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Testowałem i ruchy są takie nie naturalne ja nie polecam :D zdecydowanie wyłączyć :D
  • DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    U mnie na włączonym gra działa bardzo dobrze. Na wyłączonym mam 15 fps mniej i gra chodzi niestabilnie.
  • LM_Wyrzysk
    342 postsPosty: 345Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    MaxUnited89 napisał użytkownik: »
    U mnie na włączonym gra działa bardzo dobrze. Na wyłączonym mam 15 fps mniej i gra chodzi niestabilnie.

Ja mam jeszcze większą różnicę. I7 4790k i gtx 1070 - muszę grać na włączonym, bo inaczej lipa z wydajnością.
  • MarcinHD1
    257 postsPosty: 270Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    Nie ma prawda brakować wydajności na tak mocnym sprzęcie.
    Mój 4690K i GTX 980 bez problemu dźwiga się na ultra i prawie cały czas daje 50/ 60+ FPS zależy od mapy. U ciebie nigdy nie powinno zejść poniżej 60 na ultra.
    Post edited by MarcinHD1 on
  • SkyZeWonsem
    1270 postsPosty: 1,283Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    MarcinHD1 napisał użytkownik: »
    Mój 4690K i GTX 980 bez problemu dźwiga się na ultra i prawie cały czas daje 50/ 60+ FPS zależy od mapy. U ciebie nigdy nie powinno zejść poniżej 60 na ultra.
    Możesz gdzieś dać test. U mnie w 10h dostępie tak różowo nie wyglądało.
  • KOXsu
    29 postsPosty: 30Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2018
    wymień na i7 nawet 4770 będziesz miał +70 fpsa. Od BF1 tylko i7 inaczej drooo oo py i giniesz.

Też gram na włączonym, różnica w 1440p 90 vs 140fps. Karta z wyłączonym buforowaniem chodzi na 66%, imput lag jest mniejszy przy większej liczbie fps
    CPU: i7 8700k 4.5Ghz
    Płyta: Asrock Z370 Extreme 4
    Ram: 2x8Gb DDR4 3000Mhz Cl15 Corsair LPX
    GPU: MSI GTX 1080Ti Gaming X
    Dysk: M.2 Plextor M8PeG 512Gb,
    Zasilacz: Corsair RMX 650X
    Monitor: ASUS PG278QR
  • DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ja gram na włączonym.
    Nawet Westie gra na włączonym.
  • LM_emzio
    52 postsPosty: 56Member, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Kto???
  • Your3vilTwin
    1519 postsPosty: 1,552Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Tuba propagandowa EA

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• LM_emzio
    Czy jako tuba propagandowa ea jest dobrym wzorem do kopiowania ustawień?
  • Your3vilTwin
    1519 postsPosty: 1,552Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    A to już nie do mnie pytanie. Ja ustawienia ogarniam sobie sam metodą prób i błędów.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• LM_Wyrzysk
    342 postsPosty: 345Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    MarcinHD1 napisał użytkownik: »

Pełna zgoda, tylko, że pisałem o dropach do 80 fps. Gram na 144 hz (ustawienia low) i jeśli klatki lecą do okolic 100, to już nie ma mowy o płynności. Jeśli pykasz na monitorze 60 hz, to te 60 fps jest progiem minimum, ja muszę celować w więcej, żeby zachować płynność.
  • Your3vilTwin
    @LM_Wyrzysk
    Widzisz na tym forum panuje przeświadczenie, że wszystko to co się dzieje powyżej 60 FPS, czyli na przykład spadki klatek ze 120 do 80 to już nie są spadki i nie mają wpływu na płynność...
    W twoim przypadku to niestety procesor ogranicza kartę graficzną. Żeby to ograniczenie zmniejszyć do akceptowalnych wartości musiałbyś podkręcić procesor o jakieś 30% czyli do 4,5-4,6 GHz. Może wtedy by to się przełożyło na wzrost i stabilizację klatek chociaż na cuda bym nie liczył.

• LukaszX1992
    138 postsPosty: 138Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    @LM_Wyrzysk
    Widzisz na tym forum panuje przeświadczenie, że wszystko to co się dzieje powyżej 60 FPS, czyli na przykład spadki klatek ze 120 do 80 to już nie są spadki i nie mają wpływu na płynność...
    Jak grasz na monitorze 60hz to takie spadki nie mają znaczenia, bo ich nawet nie zauważysz.
  • Your3vilTwin
    edytowano listopad 2018
    Widzisz Łukasz znowu wychodzi czytanie ze zrozumieniem. I znowu piszesz o czymś innym. Widzę, że pamiętasz co kiedyś sam napisałeś. A było w tamtym temacie coś odnośnie monitorów? No właśnie nie bardzo...
    A więc reasumując nie ważne czy spadek ma miejsce w okolicach 60 FPS czy w okolicach 120 FPS to zawsze jest spadek. Jak byś tego na Hz nie próbował przełożyć... Jak sam widzisz nie wszystkich z rożnych przyczyn 60Hz satysfakcjonuje. Takie czasy...

• DzikiWieprzuu
    BF1 i BFV to gry, w których stałe 60 FPS stałemu 60 FPS nie równe.
    Kto dużo grzebie w opcjach pewnie wie o czym mówię.
  • LM_emzio
    edytowano listopad 2018
    @LM_Wyrzysk
    W twoim przypadku to niestety procesor ogranicza kartę graficzną. Żeby to ograniczenie zmniejszyć do akceptowalnych wartości musiałbyś podkręcić procesor o jakieś 30% czyli do 4,5-4,6 GHz. Może wtedy by to się przełożyło na wzrost i stabilizację klatek chociaż na cuda bym nie liczył.

Dlatego o dziwo dx12 na karcie nvidi może dać wzrost fps bo mniej obciąża cpu(jak u mnie z 100-120 do 120-140). Co do spadków fps np. z 130 do 90 to przy tak gwaltownych różnicach zazeyczaj mamy doczynienia z mikroprzycięciem i to ma juz ogromny wpływ na płynność gry, choć fps teoretycznie wciąż dość wysoki.
  • LM_Wyrzysk
    @LM_Wyrzysk

Niestety gram już na 4,6 Ghz.
  • Your3vilTwin
    No to chyba już nic więcej nie wyciśniesz ze sprzętu. A gra działa jak działa... Mam dokładnie ten sam problem co ty i to już od BF1. I już sobie darowałem kombinacje. Ograniczyłem klatki do 90. Wolę grać tak niż z tymi przycinkami.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!