BF V - krótkie info

1353638404153

Komentarz

• SkyZeWonsem
    1271 postsPosty: 1,284Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Jakoś teraz beznadziejnie wybiera się broń i strój szweja :/ Nie wiem co wybieram. Nie ma podglądu.
  • Myrasz
    105 postsPosty: 106Member, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano 15 styczeń
    Rozegrałem kilka rundek po dzisiejszym patchu i stwierdzam:

Minusy:
    • (w moim przypadku)Nie naprawiono Company Coins - zdobyłem w jednej z rund 2250 CC i po wyjściu z gry, dalej mam tyle ile wcześniej;
    • kill camera trwa ciut za długo - z tego co zauważyłem, medyk w tym czasie nie może mnie podnieść;
    • po wyciągnięciu Plot'a dalej nie da się od razu strzelić, co jest dla mnie absurdem od samego początku;
    • po zakończeniu rundy, często wielu graczy odchodzi, ale pozostaje ich ponad 10, ale mimo to gra rozpocznie się jak dołączy ich "odpowiednia ilość". Miałem po jednej z rund po jednej stronie było 11 graczy + po drugiej 8 = 19 graczy. Nie można było zacząć rundy...
    • Nadal wiszą powiadomienia o zdobytych skórkach/ciuchah...
    • Znacznik kierunku z którego obrywam - gość stoi centralnie przede mną, a przez dłuższy moment mam znacznik, że ktoś strzela do mnie z lewej, gdzie mam ścianę.

Plusy:
    • Przez wielu krytykowane, lepiej słyszalne kroki - dla mnie OK. Trochę mi tego brakowało po BF1. Tam jakoś to wszystko grało. Moje subiektywne odczucie. Może już jestem przygłuchy.
    • Zyskałem sporo FPSów - w singla zagrałem w chwilę na UBER na samym początku posiadania gry, ale w multi gram w większości ustawień na LOW. Wcześniej miałem 110-120 FPS, obecnie 130-140 a nawet momentami 150. Niby nic, ale w przypadku dropów mniejsza strata(chyba).

Ogólnie mam nadzieję, że jeśli w czwartkowym patchu będą jeszcze jakieś poprawki, to ogarną resztę problemów. Trochę zmartwiło mnie znerfienie kilku broni, szczególnie M1907 SL, którym zacząłem się bawić dosyć niedawno i naprawdę po przyzwyczajeniu się, można było szaleć, tak teraz niestety odrzut na to nie pozwala :(
    Gdyby kogoś interesował oficjalny Change Log, podaję link, a nie jakieś tam youtubowe spekulacje gówniaków: http://eaassets-a.akamaihd.net/dice-commerce/Casablanca/Update_Notes/20190115-01/Battlefield_V_Chapter_2_Lightning_Strikes_Update_14012019_FINAL.pdf
  • Wojtasinho27
    191 postsPosty: 194Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    ^^ dokładnie, kill camera trwa za długo + jeszcze póżniej wykrwawianie się....

jeśli chodzi o bronie szturmowca to na szczęście miałem praktycznie wszystkie wymaksowane więc teraz się muszę przyzwyczaic do ich słabego działania :/

ogólnie to nie widzę aby jakieś błedy zostały naproawione :D
  • Tiger_Itself
    187 postsPosty: 199Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    no i co ? z tego waszego płaczu, a gdzie balans na serwerze? po jednej mamy 10 , a po drugiej 29 i co to jest uczciwe?
  • OFFik
    203 postsPosty: 210Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    TGR_Recon napisał użytkownik: »
    no i co ? z tego waszego płaczu, a gdzie balans na serwerze? po jednej mamy 10 , a po drugiej 29 i co to jest uczciwe?

Nie, to nie jest normalne. W BF 1 zresztą dopiero na trochę przed premierą BF V wypuścili normalny autobalance. Fakt, że ta gra tego nie posiada przy dodatkowym braku opcji zmiany strony jest chory.

Dla mnie ten dźwięk jest masakryczny teraz. Na hamadzie słyszałem jak ktoś biegł po schodach kawał drogi ode mnie. Już chyba lepiej mi się gra bez dźwięku..

Btw. pamiętacie jakieś pogłoski o tym, że skiny do broni będzie można szybciej wybrać? Coś mowa o aplikowaniu wszystkich części w danym kamuflażu. Do teraz tego nie ma XD

Może DICE powinno w ogóle skasować BFV i zrobić go od nowa? Tak chyba byłoby lepiej niż łatać stare błędy (nieudolnie) i dokładać nowych przy okazji. A nie moment, zapomniałem, że to dalej beta :)
  • Myrasz
    Jeszcze mi się przypomniało:

Minusy:
    • Przy TTK znowu było grzebane? Kilka strzałów i już? Bez przesady. Zero czasu na reakcję. Do patcha jeszcze można było jakoś zareagować jak jakiś goguś leżał w trawie i strzelał - teraz nie ma szans - zanim się ogarnę skąd strzelano, to już leżę - dzięki (za)długiemu Kill Cam wiem skąd...
    • Nadal muszę czekać na możliwość respawnu, gdy zabiją całą moją drużynę. Nie mogę zrespawnić się na domyślnym punkcie(gdziekolwiek na mapie - przycisk na środkowym dole ekranu). Bezsens.
    • Zaobserwowałem w dominacji - gdy minie czas jest REMIS mimo przewagi jednej z drużyn. Po pierwsze czas musiał zostać skrócony, bo do tej pory to się nie zdarzało. A nawet jeśli - przy dobrej wyrównanej rozgrywce - wygrywała ta drużyna, która posiadała więcej punktów...

Pytanie do Was z innej beczki. Wbijam sobie skórki na bronie i powiedzcie mi, bo próbowałem już wielu trybów - na którym najszybciej wbija się Mistrzostwa na golda, gdzie trzeba atakować/bronić, zabijać w obszarze celów? Dominacja nawet w miarę, ale obszary są zbyt małe. Chodzi mi o taki optymalny, bo Wielkie operacje to duża jatka, a podbój z kolei sporo pojazdów/czołgów. Linie Frontu?
  • Your3vilTwin
    1520 postsPosty: 1,553Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Brak balansu - jest (na koniec rundy było 22:3)
    Brak broni po respie - jest (pojawiła się po kilku minutach podczas przeskakiwania przez płotek)
    Wczytywanie tej samej mapy - jest
    Brak informacji ile czasu zostało do podniesienia truposza - jest
    killcam - bez komentarza
    resp na ostrzeliwanym wrogu - czemu nie? (zadałem dziś jednemu obrażenia to w nagrodę mi się jeszcze dwóch zrespiło)
    A no i kolega z drużyny miał taki kwiatek.
    OSMqIFh.jpg
    Ciekawe z jakiej gry zostało to przeniesione...

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• Myrasz
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    Ciekawe z jakiej gry zostało to przeniesione...

BF1 niestety, choć ja nie zaobserwowałem.

• Your3vilTwin
    1520 postsPosty: 1,553Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Zapomniałem dodać że poza tą strzykawką kolega nie miał żadnego innego wyposażenia. Ani broni ani nawet apteczką nie mógł poczęstować.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• xxxDEZERTERxxx
    186 postsPosty: 188Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Myrasz napisał użytkownik: »
    ...na którym najszybciej wbija się Mistrzostwa na golda, [...]Linie Frontu?

Dokładnie. Dla mnie najlepsze do wbijania goldów były Linie Frontu... były, bo teraz (8 vs 8) nie ma to większego sensu. Mówią, że to bug - nie wiem jakim cudem zmniejszenie liczby slotów można nazwać bugiem.

• LM_Wyrzysk
    345 postsPosty: 348Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    To się robi smutne. Człowiek stara się widzieć pewne rzeczy przez różowe okulary, ale to się chyba faktycznie tak nie da na dłuższa metę. "Utracono połączenie z serwerem" nadal jest. Dźwięk jakiś dziwny się zrobił, jakbym siedział momentami pod wodą i tylko kroki słyszał. Z pistoletów maszynowych (przynajmniej z MP40) strzela mi się gorzej, niż wcześniej, a miały być chyba mocniejsze. Podobno znowu wyświetlamy się na mapie, kiedy kogoś zabijemy. Zawiśnięcie na krawędzie dalej jest dramatem i o płynności nie ma mowy. Zadań nadal nie mogę zmieniać poza lobby, tak samo wyboru pojazdów nadal nie ma. Łopatą w plecy po dwa razy muszę walić, bo animacja nie łapie na raz. Zabijam nieraz bez sensu i ginę nieraz bez sensu.
  • D1MAE_PL
    22 postsPosty: 23Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Myrasz < jezeli dla Ciebie TTK jest za krotkie to naprawde noobem jestes strasznym jest wlasnie za wolne 6 kulek zeby typa zabic albo 3 strzaly w leb sa dopiero smiertelne z karabinow szturmowych czy broni medyka to jest nie porozumienie.
  • SkyZeWonsem
    1271 postsPosty: 1,284Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano 16 styczeń
    Też odnoszę wrażenie, że znowu coś grzebali przy TTK. Tylko teraz się tym nie pochwalili. Być może razem z poprawką TTD zmienili TTK. Szkoda, że nadal tylko picze ze snajperką zabijają strzałem w głowę.
    Edit.
    No i jeszcze te dźwięki. Co za ćwoki nad tą grą pracują ?
    Post edited by SkyZeWonsem on
  • ChaosIsMyMaster
    568 postsPosty: 572Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Myrasz napisał użytkownik: »
    Jeszcze mi się przypomniało:

Pytanie do Was z innej beczki. Wbijam sobie skórki na bronie i powiedzcie mi, bo próbowałem już wielu trybów - na którym najszybciej wbija się Mistrzostwa na golda, gdzie trzeba atakować/bronić, zabijać w obszarze celów? Dominacja nawet w miarę, ale obszary są zbyt małe. Chodzi mi o taki optymalny, bo Wielkie operacje to duża jatka, a podbój z kolei sporo pojazdów/czołgów. Linie Frontu?

Zależy jakie zadanie i jakie drużyny są na serwie. Wiele razy nie dałem rady zabić 20 typa w jednej rundzie (np atakując) bo przeciwna drużyna była tak słaba że nie było co atakować lub ja nie miałem co bronić XD. Gram praktycznie tylko CQL, nie zamierzam się męczyć z trybami których nie lubie:
    - medyka to głównie na Devastation,Rotterdam czasem Aerodrome
    - snajper: Arras,Hamada,Aerodrome ,Steel, Narvik z perspektywy ZH,Selbstlader z lunetą x3 lub x2
    - wsparcie: wszystkie mapy choć FG-42 na Hamadzie lub na Panzerstorm to tak średnio.
    - szturmowiec też wszystkie mapy
    Najgorsza spawa jest z zabiciami atakując bo nalicza tylko do momentu neutralizacji flagi więc jak chcesz szybko ogarnąć temat to nie możesz atakować ze zbyt dużą ilością kompanów bo zbyt szybko flage przejmiesz, w tym wypadku bardziej opłaca się być takim samotnym wilkiem i atakować tam gdzie jest mniej twoich graczy co często kończy się olewaniem rozkazów.

Dlatego w miarę możliwości wybieraj takie zadania i bronie żebyś mógł łatwo dostosować się do sytuacji na serwie i ewentualnie mapy.
    Operacje też dobry tryb ale dla mnie za mało elastyczny i w dodatku nie bardzo go lubie, zwłaszcza że nie można nawet wyrównać ręcznie składów ( zadania z rodzaju atak obrona) ale w zadaniach z cyklu "zabij w obszarze " jak znalazł i w dodatku chyba najlepszy tryb dla snajperek zwłaszcza z cyklu "zabij 4 wrogów zaliczając trafienie w bańke w obszarze celu w jednym życiu".
  • Myrasz
    edytowano 16 styczeń
    D1MAE_PL napisał użytkownik: »
    Myrasz < jezeli dla Ciebie TTK jest za krotkie to naprawde noobem jestes strasznym jest wlasnie za wolne 6 kulek zeby typa zabic albo 3 strzaly w leb sa dopiero smiertelne z karabinow szturmowych czy broni medyka to jest nie porozumienie.

Ty to musisz być mega pro w takim razie, skoro tak mówisz. Kurde, mogę cię dotknąć? Daj link z battletrackera żebyśmy wszyscy mogli podziwiać twoje statystyki pro skilla.
    U mnie to kwestia przyzwyczajenia(2 wieczory), ale skoro ty mówisz, że od ok. 2 miesięcy denerwuje cię kilka kulek więcej no to przykro mi niezmiernie.

Tego typu uwagi proszę zachowaj dla siebie - nie jesteś w piaskownicy z ziomkami.
  • LM_Wyrzysk
    345 postsPosty: 348Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    @D1MAE_PL jeśli przenieśliście się na poziom noobów i prosów, to chętnie się odniosę :-) Twoim skromnym zdaniem noobowi łatwiej jest kogoś zabić jeśli musi trafić mniejszą, czy większą ilością kulek? Pytanie było retoryczne, więc będę kontynuował. Im krótsze TTK, tym bardziej sprzyja noobom, bo nie muszą nawet celować, czy kontrolować odrzutu, tylko odpalamy biodro i zawsze coś się trafi. Odrzucam oczywiście element zbędny w tej grze, czyli leżaków i snajperów. Jeśli spotyka się na mapie dwóch ludzików z przeciwnych stron, to jeśli do zabicia starczą dwie kulki, to kluczową rolę odgrywa przypadek. Jeśli trzy kulki, to będzie ciut trudniej. Jeśli cztery, to już trzeba będzie pocelować. Jeśli 6, to już nawet będziemy musieli kontrolować odrzut, a jeśli będzie to 7-8 kulek, to wygra lepiej strzelający. Reasumując, to jeśli postulujesz skrócenie TTK, to bliżej Ci do nooba, niż koledze @Myrasz. Powinieneś pójść nawet dalej w swojej opinii i zacząć lobbować na rzecz likwidacji TTK! Po co to komu potrzebne?
  • SkyZeWonsem
    Czyli każdy snajper to noob bo jako jedyny zabija strzałem w banie :) W sumie racja.
  • LM_Wyrzysk
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Czyli każdy snajper to noob bo jako jedyny zabija strzałem w banie :) W sumie racja.

Zaznaczyłem, że w tezie nie uwzględniam elementu zbędnego :-)
  • Myrasz
    edytowano 16 styczeń
    Malina_Paula napisał użytkownik: »
    @D1MAE_PL jeśli przenieśliście się na poziom noobów i prosów, to chętnie się odniosę :-) Twoim skromnym zdaniem noobowi łatwiej jest kogoś zabić jeśli musi trafić mniejszą, czy większą ilością kulek? Pytanie było retoryczne, więc będę kontynuował. Im krótsze TTK, tym bardziej sprzyja noobom, bo nie muszą nawet celować, czy kontrolować odrzutu, tylko odpalamy biodro i zawsze coś się trafi. Odrzucam oczywiście element zbędny w tej grze, czyli leżaków i snajperów. Jeśli spotyka się na mapie dwóch ludzików z przeciwnych stron, to jeśli do zabicia starczą dwie kulki, to kluczową rolę odgrywa przypadek. Jeśli trzy kulki, to będzie ciut trudniej. Jeśli cztery, to już trzeba będzie pocelować. Jeśli 6, to już nawet będziemy musieli kontrolować odrzut, a jeśli będzie to 7-8 kulek, to wygra lepiej strzelający. Reasumując, to jeśli postulujesz skrócenie TTK, to bliżej Ci do nooba, niż koledze @Myrasz. Powinieneś pójść nawet dalej w swojej opinii i zacząć lobbować na rzecz likwidacji TTK! Po co to komu potrzebne?

W punkt. Teraz niskie levele mnie zabijają jakimiś stenami strzałami w plecy, bez szans na reakcję. Wcześnie zdążyłem się odwrócić i jeszcze takiego typka zabić bez większych problemów.
    Tak jak napisałeś - teraz walka to totalne lotto. Ten który się bardziej przyczai wygra. Najgorsze ameby szybko wbiją level. Obecnie opłaca się wybrać najwolniejszy, ale celny ribeyrolles i pilnować po prostu pleców.
    Post edited by Myrasz on
  • Tiger_Itself
    187 postsPosty: 199Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    A wiecie co ten dźwięk w 7,1 to dobry jest bo Cię nikt nie zajdzie z tyłu bynajmniej dla mnie extra już kilku tak cwaniaczków załatwiłem. A za drugim biegłem tylko po to by mu kose sprzedać nawet nie wiedział , że za nim jestem.
    Ale co wniosła ta tak duża aktualizacja ponad 20GB nic coś tam załatała, a coś poszło nie tak co zaraz wyjdzie, albo już wyszło to kwestia czasu.

Paranoja za kasę zrobili se pole testowe z nas wszystkich. Taka jest prawda. Nic ich widać nie nauczyła porażka po bf4.

Nadal trafiam na oszustwa w grze , gdzie 1 lvl grając snajperką ma 80x4 to nie realne, gdyż sam też często gram snajperem i nie wykręcam tego wyniku. Z takim poziomem to on przecież nie wie jak grać i mapy nie zna.
    Gdzie ten wspaniały program FF tak chwalony na wyłapywanie cwaniaczków. Chyba pagip tak toćno. Tak to się nazywa chyba tak.

Z tego wszystkiego to najlepsze jest BFBC i BF3 ( po poprawkach) reszta to po prostu badziewie, a nie gry. O niebo są lepsze gry mniej znanych twórców bo nie ma tam praktycznie błędów.

Ktoś tu wspomniał o strzale z snajperki w głowę na hita tak wykonalne mój jest na 471m . Ale nie wszystko jest tak pięknie , gdyż z 60m strzał w głowę i nic 5x i też nic , a kula wchodzi w cel bo widzę to. Gram wszystkimi klasami i nie jest tak dobrze trzeba daną bronią pograć , aby coś ugrać.
    Początek słabo teraz przy randze wyższej nadrabiam straty i jeśli się ma dobrych graczy , a nie leżaków w krzakach lub pochowanych w budynkach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!