BF V - krótkie info

1363739414259

Komentarz

• SkyZeWonsem
    1304 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,317 Member
    Tylko trzeba pamiętać, że krótkie TTK to jedyna "zaleta" obecnego BF-a. Dla mnie powinno być to tak rozłożone. Bania śmierć, na klatę dwa pociski i kończyny po 3.
  • Tiger_Itself
    187 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 199 Member
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Czyli każdy snajper to noob bo jako jedyny zabija strzałem w banie :) W sumie racja.

Jakbyś mógł zobacz z ciekawości i zagraj , a może już grałeś tryb przełamanie. Czasami tak się składa, że jedna i druga strona to snajperzy po 15 lub i więcej i tylko na hita czatują , a wyjdź na taki skład , gdzie ty sam , a tam z 10 ciu lunetami świeci . Kto cię podniesie przecież nie wszyscy wiedzą jak bo myślą , że to medyk tylko może reanimować , a to nie prawda, każdy może. Stoi taki palant jeden z drugim przy tobie i wali gdzieś w niebo , a cię nie podniesie i sam zaraz pada .
  • Tiger_Itself
    187 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 199 Member
    Tylko trzeba pamiętać, że krótkie TTK to jedyna "zaleta" obecnego BF-a. Dla mnie powinno być to tak rozłożone. Bania śmierć, na klatę dwa pociski i kończyny po 3.

Już dzieciaki płakały ,że padają za wcześnie i jest chyba teraz po 8 mym
  • Myrasz
    117 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 118 Member
    TGR_Recon napisał użytkownik: »

Już dzieciaki płakały ,że padają za wcześnie i jest chyba teraz po 8 mym

Myślę, że to powinno wyjaśnić kwestię ilości strzałów powinno zabijać. Przypominam że to nie symulacja tylko gra:
    "Jeśli spotyka się na mapie dwóch ludzików z przeciwnych stron, to jeśli do zabicia starczą dwie kulki, to kluczową rolę odgrywa przypadek. Jeśli trzy kulki, to będzie ciut trudniej. Jeśli cztery, to już trzeba będzie pocelować. Jeśli 6, to już nawet będziemy musieli kontrolować odrzut, a jeśli będzie to 7-8 kulek, to wygra lepiej strzelający."

Im mniej strzałów potrzebnych do zabicia, tym mniejsze znaczenie ma skill gracza. Im więcej - wychodzi skill gracza, bo już strzalami w stopę tak szybko nie zabije. Chcesz zabić szybko, celuj w głowę, a nie najprościej 3 strzały w doope albo byle gdzie.
    Snajperzy to inna bajka i inny kaliber.
  • SkyZeWonsem
    1304 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,317 Member
    Takie pitolenie trzy po trzy. Jak ktoś jest dobry to dłuższe/krótsze TTK nie ma znaczenia. Umiejętności nie zmieniają się od TTK. Jednak osobiście uważam, że krótkie TTK jest lepsze pod każdym względem.
  • Tiger_Itself
    Tak snajperzy to przede wszystkim jeden strzał i to celny w głowę, gdyż kolejny już ciężko trafić jak cel w ruchu tylko przypadek. Żeby to było takie proste, ale nie jest. Powinno być raz , a porządnie zrobiona gra i bez poprawiania tego i tego i tego bo gracze płaczą. Nie ma zmian i koniec chcesz to graj nie to się dostosuj igraj.
  • D1MAE_PL
    22 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 23 Member
    edytowano 16 styczeń
    Myrasz napisał użytkownik: »
    Malina_Paula napisał użytkownik: »
    @D1MAE_PL jeśli przenieśliście się na poziom noobów i prosów, to chętnie się odniosę :-) Twoim skromnym zdaniem noobowi łatwiej jest kogoś zabić jeśli musi trafić mniejszą, czy większą ilością kulek? Pytanie było retoryczne, więc będę kontynuował. Im krótsze TTK, tym bardziej sprzyja noobom, bo nie muszą nawet celować, czy kontrolować odrzutu, tylko odpalamy biodro i zawsze coś się trafi. Odrzucam oczywiście element zbędny w tej grze, czyli leżaków i snajperów. Jeśli spotyka się na mapie dwóch ludzików z przeciwnych stron, to jeśli do zabicia starczą dwie kulki, to kluczową rolę odgrywa przypadek. Jeśli trzy kulki, to będzie ciut trudniej. Jeśli cztery, to już trzeba będzie pocelować. Jeśli 6, to już nawet będziemy musieli kontrolować odrzut, a jeśli będzie to 7-8 kulek, to wygra lepiej strzelający. Reasumując, to jeśli postulujesz skrócenie TTK, to bliżej Ci do nooba, niż koledze @Myrasz. Powinieneś pójść nawet dalej w swojej opinii i zacząć lobbować na rzecz likwidacji TTK! Po co to komu potrzebne?

W punkt. Teraz niskie levele mnie zabijają jakimiś stenami strzałami w plecy, bez szans na reakcję. Wcześnie zdążyłem się odwrócić i jeszcze takiego typka zabić bez większych problemów.
    Tak jak napisałeś - teraz walka to totalne lotto. Ten który się bardziej przyczai wygra. Najgorsze ameby szybko wbiją level. Obecnie opłaca się wybrać najwolniejszy, ale celny ribeyrolles i pilnować po prostu pleców.

No bo ty bys chcial najlepiej ,zeby 30 kulek trzeba bylo wpakowac w typa, zeby go zabic zebys mogl sie odwrocic i jeszcze 5 zabic ktorzy Ci na plecy wyszli nie badz smieszny 1 shot w leb na bliskim dystansie powinien z kazdej broni zabijac a nie walisz typowi z takiego stg po bani i go.wno jeszcze zdarzy za ten czas rzuci dynamit Ci pod nogi i go odpalic. Idz sobie w fortnite pograj jak Ci przeszkdza ze nie masz czasu na reakcje tam nie trzeba wcale strzelac praktycznie.
  • Argawen
    107 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 112 Member
    Jak bym miał możliwość, grając medykiem, posiadać stg to bym zabijał w plecy z tej broni :)
  • Myrasz
    D1MAE_PL napisał użytkownik: »
    @D1MAE_PL jeśli przenieśliście się na poziom noobów i prosów, to chętnie się odniosę :-) Twoim skromnym zdaniem noobowi łatwiej jest kogoś zabić jeśli musi trafić mniejszą, czy większą ilością kulek? Pytanie było retoryczne, więc będę kontynuował. Im krótsze TTK, tym bardziej sprzyja noobom, bo nie muszą nawet celować, czy kontrolować odrzutu, tylko odpalamy biodro i zawsze coś się trafi. Odrzucam oczywiście element zbędny w tej grze, czyli leżaków i snajperów. Jeśli spotyka się na mapie dwóch ludzików z przeciwnych stron, to jeśli do zabicia starczą dwie kulki, to kluczową rolę odgrywa przypadek. Jeśli trzy kulki, to będzie ciut trudniej. Jeśli cztery, to już trzeba będzie pocelować. Jeśli 6, to już nawet będziemy musieli kontrolować odrzut, a jeśli będzie to 7-8 kulek, to wygra lepiej strzelający. Reasumując, to jeśli postulujesz skrócenie TTK, to bliżej Ci do nooba, niż koledze @Myrasz. Powinieneś pójść nawet dalej w swojej opinii i zacząć lobbować na rzecz likwidacji TTK! Po co to komu potrzebne?

W punkt. Teraz niskie levele mnie zabijają jakimiś stenami strzałami w plecy, bez szans na reakcję. Wcześnie zdążyłem się odwrócić i jeszcze takiego typka zabić bez większych problemów.
    Tak jak napisałeś - teraz walka to totalne lotto. Ten który się bardziej przyczai wygra. Najgorsze ameby szybko wbiją level. Obecnie opłaca się wybrać najwolniejszy, ale celny ribeyrolles i pilnować po prostu pleców.

No bo ty bys chcial najlepiej ,zeby 30 kulek trzeba bylo wpakowac w typa, zeby go zabic zebys mogl sie odwrocic i jeszcze 5 zabic ktorzy Ci na plecy wyszli nie badz smieszny 1 shot w leb na bliskim dystansie powinien z kazdej broni zabijac a nie walisz typowi z takiego stg po bani i go.wno jeszcze zdarzy za ten czas rzuci dynamit Ci pod nogi i go odpalic. Idz sobie w fortnite pograj jak Ci przeszkdza ze nie masz czasu na reakcje tam nie trzeba wcale strzelac praktycznie.

Śmieszny z ciebie dzieciaczek dlatego tylko się uśmiechnę :D
  • D1MAE_PL
    22 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 23 Member
    To ja sie z Ciebie wlasnie smieje " nie mam czasu na reakcje " hahaha to co ty 60 lat masz ? :D xD
  • Myrasz
    Po prostu jestem przyzwyczajony do BF1 i wielu innych - starszych gier, w których trzeba było się wysilić, żeby kogoś zabić, a nie pyrgać po 3 strzały. Może też jestem bardziej wymagający, a teraz tak upraszczają te wszystkie gry do przesady.
    Nie wiem jak można mieć problem z zabiciem kogoś jeśli TTK wymaga więcej strzałów? 1-2 headshoty i gość leży, ale trzeba się wysilić, a nie 3 strzały w stopę i nara. Kiedyś to było na porządku dziennym i jak nie chciałeś być bity w grach online to albo wyćwiczyłeś rękę, albo dostawałeś po doopie. Nawet w tym BFie jeśli trafi się ktoś lepszy to od razu to wyzywają od haxów, a gość ma po prostu tego skilla które te gówniako-ameby mieć nie będą.
  • OFFik
    208 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 215 Member
    edytowano 16 styczeń
    Po prostu jestem przyzwyczajony do BF1 i wielu innych - starszych gier, w których trzeba było się wysilić, żeby kogoś zabić, a nie pyrgać po 3 strzały. Może też jestem bardziej wymagający, a teraz tak upraszczają te wszystkie gry do przesady.
    Nie wiem jak można mieć problem z zabiciem kogoś jeśli TTK wymaga więcej strzałów? 1-2 headshoty i gość leży, ale trzeba się wysilić, a nie 3 strzały w stopę i nara. Kiedyś to było na porządku dziennym i jak nie chciałeś być bity w grach online to albo wyćwiczyłeś rękę, albo dostawałeś po doopie. Nawet w tym BFie jeśli trafi się ktoś lepszy to od razu to wyzywają od haxów, a gość ma po prostu tego skilla które te gówniako-ameby mieć nie będą.

To się przyzwyczaisz na nowo. Wyćwicz sobie skilla i tyle. Krótszy TTK pozwoli Ci ubić więcej przeciwników. Gdzie tu powód do narzekania? Ktoś do Ciebie strzela z dobrej miejscówki to powinien mieć możliwość szybkiego ubicia Ciebie a nie, że się schowasz/odwrócisz i go zdejmiesz. Bez przesady.
    Im mniej strzałów potrzebnych do zabicia, tym mniejsze znaczenie ma skill gracza. Im więcej - wychodzi skill gracza, bo już strzalami w stopę tak szybko nie zabije.(...)
    Śmiesznie to wygląda kiedy pisze to gość używający głównie SMG 08 w BF1 i MG14, które to miały bardzo pojemny magazynek. Nie dziwię sie, że TTK w poprzedniej wersji tak bardzo Tobie pasował :D Idź być śmiesznym gdzie indziej.
  • Argawen
    107 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 112 Member
    edytowano 16 styczeń
    To ja sie z Ciebie wlasnie smieje " nie mam czasu na reakcje " hahaha to co ty 60 lat masz ? :D xD
    A co ty masz do 60 latków. Też kiedyś będziesz tyle miał. Chyba, ze serducho wcześniej stanie, po przesiadywaniu non stop przed kompem. Jestem ciekaw ile lat ma taki Jackfrags. Bo głos ma raczej starszego gościa. Ale to może także zmylić.

• Myrasz
    OFFik napisał użytkownik: »
    Śmiesznie to wygląda kiedy pisze to gość używający głównie SMG 08 w BF1 i MG14, które to miały bardzo pojemny magazynek. Nie dziwię sie, że TTK w poprzedniej wersji tak bardzo Tobie pasował :D Idź być śmiesznym gdzie indziej.

Chyba się tym stwierdzeniem sam zaorałeś, ale jak tam chcesz xD
    Wybrałem pojemne magazynki, bo w BF1 przeciwnika trzeba było ubić większą ilością pocisków, a do tego wpadało się w kilku można było ich położyć - dlaczego miałbym wybierać mniejsze magazynki i tracić czas na przeładowanie, kiedy mogę wpaść z 80 pociskami w magazynku i rozwalić 3 czy 4, a piątego dobić nożem, skoro jest możliwe?
    I na twoim miejscu nie szastałbym śmiesznością odnosząc się do czyichś statystyk, kiedy w BF1 masz BTR SCORE warzywa = 39, a w BFV twoje K/D = 1.44 - również nieoszałamiające. Tak tylko mówię, bo siebie uważam za leszcza w gry online od ładnych kilku lat, ale widzę, że może być gorzej ;-)
  • D1MAE_PL
    edytowano 16 styczeń
    Argawen napisał użytkownik: »
    A co ty masz do 60 latków. Też kiedyś będziesz tyle miał. Chyba, ze serducho wcześniej stanie, po przesiadywaniu non stop przed kompem. Jestem ciekaw ile lat ma taki Jackfrags. Bo głos ma raczej starszego gościa. Ale to może także zmylić.

Nie mam nic do starszych ludzi, ale to o czym ty mowisz to nie TTK a jak juz to TTD a po 2 istnieje cos takiego jak hitbox na kazdym modelu postaci i strzal w stope nie zabiera tyle samo HP co w leb, irytujace jest to ze strzelasz po glowie 2 razy i gosciu nie ginie. w nogie niech sobie zostanie 6 strzalow zeby zabic tylko kto tam celuje xD
    i bronie dla medyka dostaly buffa w najnowszym patchu przynajmniej mozna cos nimi zrobic chociaz i tak dalej 1 wielka kupa jest gra medykiem.
  • OFFik
    208 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 215 Member
    Chyba się tym stwierdzeniem sam zaorałeś, ale jak tam chcesz xD
    Jeśli nie zrozumiałeś to masz takie wrażenie. Spoko :D
    Wybrałem pojemne magazynki, bo w BF1 przeciwnika trzeba było ubić większą ilością pocisków, a do tego wpadało się w kilku można było ich położyć - dlaczego miałbym wybierać mniejsze magazynki i tracić czas na przeładowanie, kiedy mogę wpaść z 80 pociskami w magazynku i rozwalić 3 czy 4, a piątego dobić nożem, skoro jest możliwe?

Czyli szedłeś na łatwiznę, wybierałeś ogólnie broń łatwą do grania (sam też tak robiłem pod moje predyspozycje), miałeś dużo pocisków to nie robiło Ci to problemu jak wywalałeś 1/3 czy 1/4 na gościa. Broń z mniejszym magazynkiem trochę utrudniała grę i o tym wiemy. Teraz kiedy zmieniono rozgrywkę to nagle Cię to boli. Pograj, przyzwyczaj się i będzie Ci się inaczej grało. Tak bywa.
    I na twoim miejscu nie szastałbym śmiesznością odnosząc się do czyichś statystyk, kiedy w BF1 masz BTR SCORE warzywa = 39, a w BFV twoje K/D = 1.44 - również nieoszałamiające. Tak tylko mówię, bo siebie uważam za leszcza w gry online od ładnych kilku lat, ale widzę, że może być gorzej ;-)

Ojej, chciałeś mi dopiec :( Tylko ja wcale nie twierdzę, że jestem wymiataczem. Natomiast pasuje mi obecny TTK, a jak poprawią netcode i TTD to będzie jeszcze lepiej. Lubiłem w BF4 pograć na HC. W BF1 jakoś niezbyt mi się to już podobało. A co do grania mojego to ja nie biegam za fragami, jak Ciebie to jara to spoko :) Tylko nie biadol, że teraz się gra gorzej bo mniej pocisków trzeba wywalić w kogoś. Dla normalnych graczy to lepsza opcja, a dla tych co biegali ciągle z KM/LKM/SMG z bardzo dużym magiem to nagle gorzej :D Bardzo ciekawe.
  • Myrasz
    Pograj, przyzwyczaj się i będzie Ci się inaczej grało. Tak bywa.
    Tak zamierzam zrobić :)
    Dla normalnych graczy to lepsza opcja, a dla tych co biegali ciągle z KM/LKM/SMG z bardzo dużym magiem to nagle gorzej :D Bardzo ciekawe.
    Polemizowałbym, ale nie będę się powtarzał, bo ten temat już wyczerpałem. Drażnią mnie tylko te ciągłe zmiany, bo co miesiąc jest grzebane przy TTK/TTD. Co człowiek się przyzwyczai, to znowu zmiana. Wiem, że to choroba wieku dziecięcego tej gry i trzeba zacisnąć zęby, ale ponarzekać nikt nie zabronił :P
  • OFFik
    edytowano 16 styczeń
    Pograj, przyzwyczaj się i będzie Ci się inaczej grało. Tak bywa.
    Tak zamierzam zrobić :)
    Dla normalnych graczy to lepsza opcja, a dla tych co biegali ciągle z KM/LKM/SMG z bardzo dużym magiem to nagle gorzej :D Bardzo ciekawe.
    Polemizowałbym, ale nie będę się powtarzał, bo ten temat już wyczerpałem. Drażnią mnie tylko te ciągłe zmiany, bo co miesiąc jest grzebane przy TTK/TTD. Co człowiek się przyzwyczai, to znowu zmiana. Wiem, że to choroba wieku dziecięcego tej gry i trzeba zacisnąć zęby, ale ponarzekać nikt nie zabronił :P

Też mnie drażnią te zmiany. Szczególnie kiedy Twórcy gry pytają czy zmienić TTK, z wielu kierunków (w tym ankiet) płyną zdecydowane głosy by tego nie ruszać.. po czym jednak wydłużają TTK. WTF? :) Poza tym najlepszym rozwiązaniem byłoby dodanie trybu HC. No, ale o tym chyba nie ma już mowy nawet.
  • LM_Wyrzysk
    432 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 436 Member
    Ja kolegę @Myrasz rozumiem. Nie ukrywam, że gram objectiv i na staty. Robię sobie zadania, po kolei bronie na złoto itd. Fun generalnie mam przy dobrym wyniki, a wkurw przy złym. Wielokrotnie spotykam się z sytuacją, że strzelam się z ludkiem, który jest ewidentnie słabszym graczem ode mnie, a nie jestem w stanie w żaden sposób z nim w danej sytuacji wygrać własnie przez TTK. Przykład: gram sobie przełamanie na Pogiętej Stali kolega viknp kończy z wynikiem 34-29, ja kończę przy 77-28. Kolega ma przegrane 16h, ja mam przegrane 7 dni (wg battlefieldtracker.com). Generalnie kolega ma dużo słabszą celność np. na Gwewehr 43 jest to 10%. Kolega na szturmowcu ma ratio 1.43, ja mam 2.43. Spotykamy się i:

Zmierzyłem dokładnie czas, w którym zabił mnie ze śmiesznego pistoleciku, na którym ma łącznie 4 (słownie: cztery) fragi i wynosi on 0,5 sekundy!!! O czym my rozmawiamy, że TTK jest ok? Nie róbcie sobie jaj. Dlaczego jest taka plaga leżaków, której nie było w BF4? Może dlatego, że byle jak i byle gdzie ktoś postrzela i tak kogoś zabije? Biorę w/w gościa na Lockera i w połowie mapy wychodzi z serwera ze łzami w oczach.

• D1MAE_PL
    edytowano 16 styczeń
    Ja kolegę @Myrasz rozumiem. Nie ukrywam, że gram objectiv i na staty. Robię sobie zadania, po kolei bronie na złoto itd. Fun generalnie mam przy dobrym wyniki, a wkurw przy złym. Wielokrotnie spotykam się z sytuacją, że strzelam się z ludkiem, który jest ewidentnie słabszym graczem ode mnie, a nie jestem w stanie w żaden sposób z nim w danej sytuacji wygrać własnie przez TTK. Przykład: gram sobie przełamanie na Pogiętej Stali kolega viknp kończy z wynikiem 34-29, ja kończę przy 77-28. Kolega ma przegrane 16h, ja mam przegrane 7 dni (wg battlefieldtracker.com). Generalnie kolega ma dużo słabszą celność np. na Gwewehr 43 jest to 10%. Kolega na szturmowcu ma ratio 1.43, ja mam 2.43. Spotykamy się i:

Zmierzyłem dokładnie czas, w którym zabił mnie ze śmiesznego pistoleciku, na którym ma łącznie 4 (słownie: cztery) fragi i wynosi on 0,5 sekundy!!! O czym my rozmawiamy, że TTK jest ok? Nie róbcie sobie jaj. Dlaczego jest taka plaga leżaków, której nie było w BF4? Może dlatego, że byle jak i byle gdzie ktoś postrzela i tak kogoś zabije? Biorę w/w gościa na Lockera i w połowie mapy wychodzi z serwera ze łzami w oczach.

to o czym piszesz to nie jest TTK tlyko TTD !!! zapamietajcie to sobie wkoncu. a TTD bylo grzebane i nadal nie dziala jak trzeba. Z jego perspektywy wygladalo to tak ze trafil cie 2 razy w glowe pod rzad a z tej odleglosci bylo to akurat smiertelne. A ze TTD jest skopane dostales jako jeden pakiet czyli wyglada to tak jak na filmie One shot xD
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!