BF V - krótkie info

1373840424359

Komentarz

• LM_Wyrzysk
    449 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 453 Member
    edytowano 17 styczeń
    Jezu. Nie tłumacz [język] TTK jakimiś spiskami z TTD. Trafił mnie normalnie 3 razy. Raz w głowę za 50 i dwa razy za 25. TTK jest tak zrobiony, że ma trwać to pół sekundy i to jest do ☹☹☹☹, a nie żadne łączenia pakietów i wymyślanie TTD. Masz tutaj idealny przykład, że TTK = TTD.
  • OFFik
    208 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 215 Member
    Tak zmieniając trochę temat. Czy nie wydaje się wam, że Spitfire jest za bardzo wykokszony z tymi czterema karabinami? Dobry pilot w ok. 10 sekund rozwala bombowiec (chyba, że to haxy były). Wtf? :D
  • Myrasz
    125 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 126 Member
    edytowano 18 styczeń
    D1MAE_PL napisał użytkownik: »
    to o czym piszesz to nie jest TTK tlyko TTD !!! zapamietajcie to sobie wkoncu. a TTD bylo grzebane i nadal nie dziala jak trzeba. Z jego perspektywy wygladalo to tak ze trafil cie 2 razy w glowe pod rzad a z tej odleglosci bylo to akurat smiertelne. A ze TTD jest skopane dostales jako jeden pakiet czyli wyglada to tak jak na filmie One shot xD

Zgadza się, od początku chodziło mi o to, tylko nie wyczytałem wcześniej, że takie coś nawet istnieje :P Teraz jak dla mnie gra się tragicznie, choć już lepiej niż zaraz po aktualizacji - po prostu trzeba być czujnym. Nie gram na statystyki, ale z ciekawości sprawdziłem, że K/D spada w oka mgnieniu. Przykładowo, zamiast w dominacji mieć staty 35/10 lub 45-15, może będzie 18/12 lub 25/19. Jak dla mnie patologia.

Dla tych co nie borykają się z tym problemem lub również nie wiedzieli o TTD, poniżej przetłumaczone objaśnienie z reddita:

"TTD oznacza czas, w którym zaczynasz się strzelać, do czasu, gdy umierasz, jest równorzędny z tym, co strzelec widzi, strzelając i zabijając cię.

Np. Jestem strzelcem i strzelam do ciebie przez 1,5 sekundy, a potem umierasz. (Zwróć uwagę na przykład, że czasy mogą być niedokładne) W grze teraz, gdy jesteś ofiarą, umierasz w 0.5 sekundy, gdy widzisz na ekranie info jako ofiara. Jest to spowodowane słabym kodem sieciowym i nieuniknionymi błędami ping (które zawsze będą występować), a także częstotliwością odświeżania serwera.

Częstotliwość odświeżania serwera określa częstotliwość, z jaką serwer komunikuje się z graczami, aby zobaczyć, co robią. Przy niskiej częstotliwości odświeżania serwera, nie sprawdza się tak często, że jako ofiara Twój TTD będzie niższy i poczujesz, że umierasz bardzo szybko, podczas gdy strzelanie zajmuje normalną ilość czasu, aby kogoś zabić.

Ponieważ TTD jest obecnie w BF5 bardzo odmienny niż TTK, poczujesz się jakbyś ginął "jednym strzałem" LMG lub AR, podczas gdy w rzeczywistości uderzają cię 4-5 pocisków w pewnym okresie czasu. Ale z powodu powyższych problemów zabójca zabija cię ponad 1,5 sekundy, podczas gdy na ekranie umierasz w <0,5 sekundy, co jest niesprawiedliwe dla ofiary, ponieważ nie daje im czasu na zareagowanie na strzał.

Prawdopodobną kwestią jest tu współczynnik kliknięcia serwera (chociaż inne poprawki mogą również poprawić TTD), jednak uruchamianie serwerów jest bardzo kosztowne, a zwiększanie szybkości wybierania jest również drogie. Jest to możliwe, ponieważ początkowa baza graczy zmniejsza się, będą mogli przejść na serwery o wyższej częstotliwości odświeżania, ale niektóre firmy po prostu opuszczą grę z niższą częstotliwością odświeżania, aby zaoszczędzić pieniądze i utrzymać stabilność serwerów. tak jakby przeciążyć swoje serwery, wtedy nikt nie będzie grał ani nie będzie się wahał, zamiast prostego zmniejszania TTD
    ."
  • D1MAE_PL
    22 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 23 Member
    edytowano 19 styczeń
    Tak jak mowie kod sieciowy lezy, ttd rowniez , ile razy widzi sie po zabojstwie typa ze jego cialo gdzies leci jakby z rakiety dostal, dmg broni tez go.wno czasami to brakuje pestek w magazynku aby typa ubic, nie widze sensu grania w to jak narazie.
  • Myrasz
    Wydaje mi się, że od wczoraj TTD wróciło do normy, albo po prostu się przestawiłem, ale to chyba jednak poprawka.
  • xF_JanKiller
    472 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 478 Member
    Też odniosłem takie wrażenie
    Albo ostatnie dwa dni miałem zła passę, też byłem zmęczony i zirytowany
    Ale wczoraj fragowalo mi się świetnie
  • LM_Wyrzysk
    449 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 453 Member
    Im dłużej gram, tym mniej wiem. Raz się dobrze strzela, raz źle. Raz broń skacze jak głupia, raz jest stabilna. Raz mam za dużą czułość myszy, raz za małą. Wiem, że nic nie wiem.
  • BLU1985
    46 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 49 Member
    edytowano 20 styczeń
    Pro1OOwRyj napisał użytkownik: »
    Im dłużej gram, tym mniej wiem. Raz się dobrze strzela, raz źle. Raz broń skacze jak głupia, raz jest stabilna. Raz mam za dużą czułość myszy, raz za małą. Wiem, że nic nie wiem.

O to to...serio mam identyko na konsoli (znaczy miałem bo w naprawie) ale fakt...nagle w godzine "nie potrafie grać" ( czytaj nowicjusz) aby na drugi dzień kulka siadała gdzie chcesz...Ty strzelasz a gra kule nosi... dziś tu a jutro tam.
  • Myrasz
    Wojtasinho27 napisał użytkownik: »
    Temat słabej wiodoczności graczy był poruszany nie raz, tym razem youtuber Jackfrags postanowił nagrać filmik i.....spójrzcie sami - aż wierzyć się nie chce ale tak włąsnie jest.

Uff, bo już myślałem, że tylko ja jestem ślepy w tej grze... Nawet nie chcę sobie wyobrażać ile razy ja tak kogoś mijałem, bo sytuacji kiedy nie widziałem leżącego gościa centralnie przede mną, który mnie zabijał(bo czemu by nie?), było mnóstwo.
  • Wojtasinho27
    217 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 220 Member
    no dokładnie Myrasz, ja zapewne też nie raz mijalem i nie raz (to na pewno) zostałem zabity przez takiego spryciarza :) W sumie to już się przyzwyczaiłem do gry ale na początku (mozliwe że i podczas bety) miałem ochotę wyrzucić cały PC przez okno ;)
  • Myrasz
    JanKiller69 napisał użytkownik: »

Dziś znowu TTD zwariowało. Tracę cierpliwość. Chyba trzeba się zdecydować na powrót do BF1 i za kilka miesięcy dopiero wrócić do BFV jak już wszystkie łaty będą wgrane i gra się unormuje. Co najwyżej skupić się na minimum - zrobić teatr wojny w jeden/dwa wieczory, żeby zdobyć nowe bronie.
  • D1MAE_PL
    22 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 23 Member
    Myrasz napisał użytkownik: »
    JanKiller69 napisał użytkownik: »

Dziś znowu TTD zwariowało. Tracę cierpliwość. Chyba trzeba się zdecydować na powrót do BF1 i za kilka miesięcy dopiero wrócić do BFV jak już wszystkie łaty będą wgrane i gra się unormuje. Co najwyżej skupić się na minimum - zrobić teatr wojny w jeden/dwa wieczory, żeby zdobyć nowe bronie.

Do tego czasu bedzie zapowiedz kolejnego BF i czas na zakup nowego xD czyli mowiac prosto: wyjdzie nowy BF wtedy V bedzie grywalna.
  • D1MAE_PL
    edytowano 22 styczeń

Juz znalezli sposob na niewidoczne postacie xD

swoja droga hoy nie gra, jak nie cziterzy to sobie textury wylanczaja w ustawieniach nvidii.
    Post edited by D1MAE_PL on
  • xF_JanKiller
    472 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 478 Member
    Tak naprawdę jest quest na mundur predatora :) swoją drogą boty w kampanii szybciej Cie dostrzega niż wróg na polu walki
    A za wyłączanie tekstur to jak Wh dla ubogich :)
  • Kolednik91
    74 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 75 Member
    To teraz się narzeka na to, że gracz "A" nie dostrzega gracza "B"? I jak tu przejść test na spostrzegawczość u lekarza medycyny pracy? Najlepiej by było jakby gra była w szarych przyciemnionych barwach a wszystko co się porusza było w jakichś jaskrawych kolorach.
  • LM_Wyrzysk
    Kolednik91 napisał użytkownik: »
    To teraz się narzeka na to, że gracz "A" nie dostrzega gracza "B"? I jak tu przejść test na spostrzegawczość u lekarza medycyny pracy? Najlepiej by było jakby gra była w szarych przyciemnionych barwach a wszystko co się porusza było w jakichś jaskrawych kolorach.

Np. tak?

• D1MAE_PL
    edytowano 22 styczeń
    Kolednik91 napisał użytkownik: »

Ta gra jest poprostu nie czytelna czasami mam wrazenie ze gracze sie renderuja jak tekstury na mapie, czyli z opoznieniem.
    A co do wylaczenia tekstur to chyba nie masz pojecia jaka gosc ma przewage nad toba na mapach typu pogieta stal czy arras.
  • Kolednik91
    74 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 75 Member
    Cześć, ale ja nigdzie nie napisałem, cokolwiek o wyłączaniu tekstur. Ja akurat gram na konsoli i nie mam problemu z renderowaniem się graczy to prawda. Czasami się warpują i to jest denerwująca. A co do czytelności gry.
    1. Biegnąc co chwila patrzę na minimapę wyszukując czerwonych kropek w pobliżu.
    2. Akurat ja gram z polskim dubbingiem więc jak jestem w Aliantach i słyszę, że ktoś gada po niemiecku to od razu przestaję biegać i zaczynam szukać.
    3. Jak słyszę czyjeś kroki a obok mnie nie ma żadnego sojusznika to tak samo.

Nie rozumiem autora filmiku, który pokazuje, że jak on się położy obok przeciwnika to ten go nie zauważy. Każdy ma swoje pole widzenia. Jeżeli gościu położy się w martwej strefie dla kogoś to jasne, że ta osoba go nie zauważy. Z drugiej strony to kiedy uciekałem przed kimś to też wykorzystywałem, to że kładłem się w jakichś gruzach i większość graczy mnie omijała. To jest właśnie brak spostrzegawczości, którzy inni nazywają nieczytelnością.

Co do gry bez tekstur to to musi być tak samo ☹☹☹☹ przyjemne jak kampienie czołgiem na respie czy z MG w miejscu gdzie ktoś przebiegnie raz na kilka minut. Zero wsparcia dla drużyny.

Niestety tak już jest część graczy chciałaby, żeby to była ARMA a druga część liczy na to:

Narzekając przy tym, że gra jest mało realistyczna bo:
    Czarni, kobiety, Kolimatory w karabinach i brudni żołnierze na brudnych teksturach są za mało czytelni.
  • D1MAE_PL
    Ta gra to zwykla arcade, nie ma nic wspolnego z realizmem od tego trzeba zaczac.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!