Wydłużenie czasu TTK w aktualizacji 5.2?

124

Komentarz

• Your3vilTwin
    1626 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,659 Member
    Mi na przykład jest również zupełnie bez różnicy ale trzeba czasami spojrzeć poza własną strefę komfortu.
    https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/e8q0sr/the_patch_must_be_destroyed/
    https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/e8q3zd/no_hate_please/
    https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/e8ldds/final_nail_in_the_coffin/
    https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/e8nfa1/it_was_a_crazy_riderip/
    https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/e8co50/no_hate_plz/
    https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/e87zfg/when_ea_help_knows_how_bad_52_is/

Po tych postach widać jak bardzo ludzie nienawidzą tych zmian. Wygląda to tak jakby DICE do końca chciało zniszczyć tę grę i tą najtwardszą najbardziej wytrwałą część społeczności.
    Ja już nawet się nie wkurzam na to że oni w ogóle to zmienili. Za to irytuje mnie to, że DICE kompletnie nie słucha. I wygląda na to, że w najbliższym czasie się to nie zmieni

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• LM_emzio
    110 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 114 Member
    edytowano grudzień 2019
    I robienie pleców nie jest już tak skuteczne, tzn. nie da się wystrzelać dużej ilości przeciwników bo się zdążą odwrócić, no chyba, ze ktoś strzela jak Stodeh, ale wtedy nie trzeba robić pleców...
  • VXBronsonXV
    262 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 293 Member
    te bucki wypuścili na twitterze ankiete na temat grania po patchu 5.2    wbijajcie i dajcie opinie niech wiedzą że spieprzyli sprawę bo tu na pewno się nie przebijemy

• Kolednik91
    90 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 92 Member
    Chętnie wypełnię tą ankietę. :) Dla mnie nic się nie zmieniło ale z przyjemnością dam same prawie maksymalne oceny. :)
  • Your3vilTwin
    1626 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,659 Member
    To bardzo miło z twojej strony. Te 10 pozytywnych na krzyż będą mieli na otarcie łez. Ja się nie wypowiem bo zbyt mało gram. Ale muszę przyznać, że DICE całkiem nieźle sobie to obmyśliło.
    1) Wypuścili grę która miała się ukazać wraz z premierą nowych konsol o jakieś dwa lata za szybko.
    2) Skasowali za to 60+$ lub 200+ PLN na premierę. Profit.
    3) Zwolnili cały dział QA. Profit.
    3) Zatrudnili stażystę za szwedzką najniższą krajową który raz na jakiś czas poświęca 15-20 minut i tworze ankietę na na portalu dostęp do którego kosztuje koło 200€ miesięcznie. Profit.
    4) Wrzucają linka na reddita z prośbą o wypełnienie. Profit.
    5) Cała rzesza beta testerów wypełnia ankietę i przekazuje swoje opinie. Porfit.
    6) I tak z tymi opiniami nic nie robią bo prace nad kolejnymi aktualizacjami są tak zaawansowane że nie ma praktycznie szans na wdrożenie tego co było zawarte w opiniach. Profit.
    7) Nawet gdyby znaleźli czas to okazuje się, że krawaciarzowi który z gier akcji zna tylko Excela wychodzi inaczej niż z ankiety bo liczy się co?... Profit.
    No to jak jest tyle profitu to kto w końcu na tym traci? Hymmmm...

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• Kolednik91
    90 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 92 Member
    Nie interesuje mnie ile będzie pozytywnych ankiet. Może nawet być jedna moja. Ja po prostu braku umiejętności nie zwalam na TTK. Zmiana TTK dosięgła przecież wszystkich. To nie jest tak, że od patcha 5.2 ja nagle nie potrafię zabić przeciwnika bo TTK a oni mnie już tak bo nie TTK.
  • SkyZeWonsem
    1353 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,366 Member
    Tylko po co zmieniać coś co działało dobrze ? Na dodatek jest to ich którejś tam podejście do TTK. Wcześniej też nie zostało to dobrze przyjęte i się z tego wycofali. Gdzie tu ta ich "słynna" współpraca ze społecznością
    Kiedyś to były Bf-y. Znaczy przed BF3 i kastratem BC2.
  • VXBronsonXV
    262 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 293 Member
    Kolednik91 powiedział(a):
    Nie interesuje mnie ile będzie pozytywnych ankiet. Może nawet być jedna moja. Ja po prostu braku umiejętności nie zwalam na TTK. Zmiana TTK dosięgła przecież wszystkich. To nie jest tak, że od patcha 5.2 ja nagle nie potrafię zabić przeciwnika bo TTK a oni mnie już tak bo nie TTK.
    Poczytaj trochę o wojnie i ranach żołnierzy.Na pewno mija się z prawdą to że musisz wpakować w kolesia cały magazynek żeby go położyć-o to tu chodzi: o realizm

• Kolednik91
    VXBronsonXV powiedział(a):
    Poczytaj trochę o wojnie i ranach żołnierzy.Na pewno mija się z prawdą to że musisz wpakować w kolesia cały magazynek żeby go położyć-o to tu chodzi: o realizm

Ze SkyzeWonsem się zgadzam bo nikt nie prosił ich o zmiany ale też nie będę narzekał bo uważam, że zmiana miała wpływ na całą społeczność a nie na wybraną grupę. Cóż dostosuj się lub giń. :)

Co do Bronson.
    Poczytaj sobie o fikcji historycznej oraz o powieściach historycznych. Gra nie jest dokumentem i nie powinno się na jej podstawie czerpać wiedzę historyczna bo po to są szkoły, dokumenty historyczne oraz te pseudo historyczne. "Starożytni Kosmici" :D
    Ale o tym był inny wątek z tego co pamiętam.

Powiedz mi na jakim froncie strony co chwila napieprzały się rakietami podobnymi do "V" a żołnierze wsparcia leżący z MG na jajkach nie trafiali do szpitala z powodu poparzeń? Czy był taki front gdzie czołgi nie miały limitu paliwa? A każdy żołnierz był zaopatrzony w spadochron osobisty?  

Gra jest fikcją, która czerpie z drugiej wojny światowej i jeżeli chodzi o brak realizmu to akurat TTK jest najmniejszym zmartwieniem.
  • SkyZeWonsem
    1353 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,366 Member
    Te całe ich działania potwierdzają "legendę" o BF-e, że najlepsze wydanie jest w otwartej becie.
  • Your3vilTwin
    edytowano grudzień 2019
    @Kolednik91

Po pierwsze.
    TTK to jedno. Ja też od początku piszę, że się dostosuje. To jest zmiana która dotyka wszystkich w takim samym stopniu. Tutaj chodzi bardziej o jakieś zasady. Z taką zmianą wyjechali przecież dokładnie rok temu. I co się stało? Dokładnie to samo co teraz. Wtedy zarzekali się na groby swoich matek, że słuchają społeczności, że wycofają zmiany, i że to się więcej nie powtórzy. To tylko pokazuje ile warte są ich obietnice. 
    Pod drugie.
    Praktycznie nikt ich o takie zmiany nie prosił. Ta gra na ten moment ma zdecydowanie poważniejsze problemy od TTK. Oszuści, kiepska zawartość, wiele niespełnionych obietnic i mimo 13 miesięcy od premiery masa błędów. Ludzie wywalczyli sobie takie TTK rok temu a oni przy sprzeciwie społeczności dalej swoje...
    Po trzecie
    DICE jest znane z tego, że lubi zabawy z balansem. To nie jest jakaś szczególna przypadłość tej odsłony. Mieszali praktycznie w każdej mniejszym lub większym stopniu. Ale nigdy na taką skalę i z taką bezmyślnością jak w przypadku BFV. I właśnie dlatego w przy ogólnej wtopie z BF4 powstało CTE. Wszystkie zmiany trafiały tam i były weryfikowane przez graczy. Później dopiero trafiały do vanilki i wtedy głosy niezadowolenia były w zdecydowanej mniejszości (bo nie da się zadowolić wszystkich). Następnie Hardline miał CTE, BF1 miał CTE a przy BFV gdy ludzie o to błagają to się nagle nie da. No pewnie, że się nie da gdy na produkcje gry przeznaczy się 30% zasobów ludzkich i finansowych w porównaniu z tym czego taki projekt potrzebuje oraz zabiera się lekką ręką dwa lata z całego procesu produkcji i liczy że w tak okrojonym czasie da się przygotować porządną grę.

Ale nawet odkładając na bok TTK to DICE dało tym patchem kolejny raz ciała. Po patchu wprowadzającym Pacyfik byłem gotowy napisać o nich coś pozytywnego mimo tego, że mi nie działał mi poprawnie dźwięk i normalnie udało mi się zagrać dopiero po ostatniej aktualizacji. Widać było, że gra w końcu wraca do swoich korzeni i każdy liczył że może wszystko w końcu pójdzie w dobrą stronę. No ale co z tego skoro pojawiło się mnóstwo nowych błędów a pierwsza runda którą rozegrałem zdominowana była przez nadzwyczaj dobrego gracza, który sobie bez przeszkód gra całe tygodnie. Do tego zapowiadane prywatne gry przerosły nawet moje pesymistyczne scenariusze. Jak w BF1 prywatne serwery to była jakaś proteza w porównaniu z tym co było w BF4 to to co dali w BFV to jest jakiś plasterek na rozerwaną tętnicę. Pożytku z tego praktycznie żadnego.

Dostosuj się abo giń... Obecnie to chyba te słowa bardziej trzeba skierować do DICE a nie do graczy/społeczności.

A no i z ciekawości sprawdziłem tę ankietę. Jest 14 pytań z czego część nawet za bardzo gry nie dotyczy. Naprawdę sklecenie jej nie zajęło stażyście dłużej niż pół godziny... Śmiech na sali...

I na koniec na dobre samopoczucie heheszka z reddita
    https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/e9lpqe/this_game_currently/
    Post edited by Your3vilTwin on

• SmokingJoe_Fyyyy
    18 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 18 Member
    Dostaliśmy dodatek który nic nie wniósł ttk które miało działać dla nowych graczy jeszcze bardziej im utrudni gre a oni po wprowadzeniu kolejnych bubli pytają po fakcie czy to dobrze?
    OMG kto tam pracuje ja naprawde mówie wywalcie na zbity pysk te dice kolejna odsłona same faile, zamiast znerfić czołgi w których goście wyciągają po 80/0 i ciężko ich ubić markować leżaków po 5 sec to może by były zmainy na dobre .
  • SkyZeWonsem
    Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ta mapa Wake Island jest kultowa ? Osobiście uważam ją za jedną z gorszych w całej serii.
  • SmokingJoe_Fyyyy
    18 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 18 Member
    Następna krzaczorowa mapa dalej brną w błoto które jest najbardzie hejtowane czyli campienie
  • Your3vilTwin
    edytowano grudzień 2019
    SkyZeWonsem powiedział(a):
    Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ta mapa Wake Island jest kultowa ? Osobiście uważam ją za jedną z gorszych w całej serii.
    kultowy:
    1. «związany z kultem religijnym»
    tutaj to raczej odpada no chyba, że seria komuś weszła za mocno
    2. «symbolizujący doświadczenia, wartości i postawy jakiejś społeczności lub jakiegoś pokolenia»
    No jakby nie patrzył to pamiętam ją z przynajmniej sześciu BFów więc co by nie mówić o jej jakości symbolizuje doświadczenia (dobre bądź złe) i to nawet więcej niż jednego pokolenia.
    3. «popularny w jakiejś grupie społecznej»
    Na pewno jest jakaś grupa ludzi której ta mapa się podobała (mi na przykład przypadła do gustu w BF3 na raszu i to chyba na tyle).

//EDIT
    Wiedziałem, że gdzieś słuchałem wypowiedzi developerów odnośnie 3D spota i minimapy. Ale za nic nie mogłem sobie przypomnieć gdzie. I nagle doznałem olśnienia.

POLECAM OD 3:15

To pokazuje ile warte są zapewnienia pracowników DICE... Tak się właśnie buduje wg nich zaufanie do produkcji...
    Post edited by Your3vilTwin on

• LM_Wyrzysk
    570 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 578 Member
    Pograłem Garandem i nie widzę różnicy. 

• VXBronsonXV
    LM_Wyrzysk powiedział(a):

ja widzę: potrzebowałem 3 strzały na przeciwnika teraz 4
  • LM_emzio
    110 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 114 Member
    edytowano grudzień 2019
    Garanda akurat nie wzmocnią(zresztą na tle smle czy bredy po zmianach ttk był i tak za mocny) , ale mnóstwo innych broni tak. Np. suomi, którym grało mi się świetnie po zmianie ttk., albo podobno aktualnie, najpopularniejszy stg też dostanie buffa. Po co zwiększać ttk, żeby potem zwiekszać obrażenia od broni? Czy to nie wyjdzie na jedno? Poza tym, że znikną bronie bez bufa np. M1a1 carabine.
  • LM_Wyrzysk
    570 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 578 Member
    VXBronsonXV powiedział(a):
    LM_Wyrzysk powiedział(a):

ja widzę: potrzebowałem 3 strzały na przeciwnika teraz 4
    Nawet z tą specjalizacją na dystans?
  • LM_emzio
    Wg. statystyk oraz tego co jest na reddicie garand do 30m. ma btk 3 (w przeciwieństwie do turnera czy mass44, które omyłkowo są teraz naprawdę słabsze):

https://sym.gg/

https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/e9oxzo/community_broadcast_improving_update_52/?utm_medium=android_app&utm_source=share
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.