ROZWIĄZANIE - Spadki klatek, spadki wydajności, przycinanie procka

xSzaty
987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
edytowano marzec 2017
Witam
Bardzo nie lubię gdy gra mi nie działa tak, jakbym sobie tego życzył (pewnie nie ja jeden).
Na początek wziąłem się za plik user.cfg i poszczególne komendy, to był zły kierunek, jedyna komenda z której warto skorzystać to PerfOverlay.DrawGraph 1 - pokazuje nam pracę CPU/GPU
Skoro zabawa z poleceniami konsoli nic nie dała, trzeba poszukać dalej. I tak dotarłem do funkcji Windowsa Superfetch. Dla ciekawskich, co to robi odsyłam do googla, w każdym razie po wyłączeniu Superfetch/Prefetch problemy ze spadkami fps ustąpiły jak ręką uciął.

Od razu uprzedzam, to co pomogło mi, niekoniecznie pomoże komu innemu, szukałem rozwiązania dla siebie i jako takim dzielę się nim.
Zmiany przeprowadzamy na własną odpowiedzialność.

Zaczynamy.
1. Usługi
Zaczynamy od wyłączenia Superfetch w usługach. Uruchamiamy Menadżer zadań, ostania zakładka Usługi, szukamy funkcji "Wstępne ładowanie do pamięci" < prawy klawisz, Uruchom Usługi. Po uruchomieniu panelu Usług, idziemy ponownie do "Wstępne ładowanie do pamięci", klikamy dwukrotnie, zatrzymujemy usługę i przestawiamy tryb uruchamiania na "Ręczny".

2. Rejestr
Naciskamy na klawisze Windows + R
Wpisujeny regedit
Idziemy do następującej lokalizacji
HKEY_LOCAL_MACHINE
SYSTEM
CurrentControlSet
Control
Session Manager
MemoryManagement
PrefetchParameters
Po prawej mamy “EnableSuperfetch“. Przestawiamy na 0 (u mnie była opcja 3, czyli włączała funkcję dla wszystkiego)
to samo robimy dla "EnablePrefetcher" dajemy 0
Dla purystów: teraz wykonujemy restart komputera.

Jak napisałem wcześniej, zmiana ustawień może pomóc, mi pomogła, na żadnej mapie nie mam już spadków fps.
Gdy EA upora się z własnymi ograniczeniami i naprawi przypadłość, można wrócić do poprzednich ustawień.

Edit po czasie:
Jednak dobry user.cfg to podstawa. Samym tym plikiem można podciągnąć wydajność.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

Post edited by xSzaty on

Komentarz

• Luciuuu
    14 postsPosty: 15Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    U mnie brak jakiejkolwiek poprawy ale dzięki za info może komuś pomoże.
    i5 3470 3.20GHz 3.6 turbo
    r9 290 Tri-x OC GPU: 1100MHz VRAM:1450MHz
    16GB DDR3 1600MHz Dual
  • GenRipKat
    52 postsPosty: 52Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Witam u mnie pomoglo jest jak przed patchem dzieki.Zastanawia mnie gdzie to wynalazles.Ale poprawa jest nie ma juz tych dziwnych spadkow na monarchi pozdo 600.
  • Boruta102
    66 postsPosty: 69Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    U mnie tez jakby trochę lepiej jest dzięki.
  • Piootter
    4 postsPosty: 6Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    Ziomek.... Dziękuję :D, nareszcie idzie normalnie pograć :D
  • Your3vilTwin
    1453 postsPosty: 1,485Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    U mnie żadnej różnicy.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• SkyZeWonsem
    1255 postsPosty: 1,268Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ja tam żadnych zmian nie widzę. Kiedy ma chrypnąć to chrupnie ale generalnie i tak nie jest źle na DX11. DX12 działa i nie sypie błędami.
  • MaRen1122
    28 postsPosty: 34Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano listopad 2016
    U mnie nic nie działa procek i7 4,2Ghz idzie na 100% ,dzięki DICE ,ale nie planuje zmieniać podzespołów jedynie co moge zrobić to wywalić wasz shit do klopa, 16GB pamięci GTX980 z 8 GB pamięci i to nie daje rady na FHD, a i jeszcze ten wynalazek od Mocrositu Win 10 ,hit reg działa kiedy chce i jak chce, boli mnie to, aż do bólu gniazda z tyłu, bo gra mi się podoba ,ale nie podoba mi się jak coś się pierdzieli,po premierze BF4 takich jajców to ja nie miałem ,czekam teraz na patcha który naprawi tego patcha a ,żeby wyjść z gry to tylko święta trójca się kłania Ctrl+Alt+Del innej opcji nie mam po tym ich "ujdzie nam to znowu na sucho"
  • Kamilfree1
    4 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    xszaty dziękuje pomogło masz u mnie browara ;)
  • fr1maN666
    28 postsPosty: 29Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Wyłączenie prefetechera to pierwsza rzecz jaką należy zrobić przy dysku SSD. Ja mam to wyłączone, BF jak kiepsko działał, tak nadal kiepsko działa.
  • GenRipKat
    52 postsPosty: 52Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano listopad 2016
    Ja mam i 7 3770k 4.2 gtx 970 i ten zabiegł pomógł trochę ale dalej jest coś z kopane z gra bo procka strasznie dużo używa myśle ze to wina gry i słabo zoptymalizowanej gry muszą jakiegoś patcha zrobić żeby wszyscy byli haepy ale czy dadzą nie wiadomo.Dziw mnie to ze tyle osób narzeka i nic z tym nie robią.
    Post edited by GenRipKat on
  • Borzywit-CNP-
    411 postsPosty: 489Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Member
    @MaXKaT Dziękuję!

image image
  • king89yaku
    16 postsPosty: 22Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano listopad 2016
    Zrobiłem i pomogło :) Wcześniej na PODBOJU 64 graczy spadki do 40 FPSów a teraz stabilne 65-70.

Ustawienia wszystko na LOW z wyjątkiem siatki terenu - ULTRA, FXAA Średnie, SSAO.

Mój piecyk
    i5 3450
    8 gb ram 1600 mhz
    R9 380x
    Windows 8.1
    System i gra na Dysku SDD

Dzięki wielkie :)

Jeżeli nie widzicie tej opcji robiąc tak jak xSzaty napisał to można w wyszukiwarkę wpisać services.msc i tam odszukać "Wstępne ładowanie do pamięci" i dając je w tryb ręczny.
  • MaRen1122
    28 postsPosty: 34Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano grudzień 2016
    Miałem w biosie wyłączoną funcje Turbo Mode po włączeniu jej, procek dostał kopa , gra przestała się przycinać i już nie mam takich spadków jak miałem , ale daleka droga do BF4 gdzie średnio mam 150-180.
    Post edited by MaRen1122 on
  • jooonnek
    36 postsPosty: 36Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    mi pomogło jak pobrałem i zainstalowałem sterowniki ze strony nVidi a nie przez geforce Experiance bynajmniej na 1 mapie zdążyłem sprawdzić i było OK
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    Od kilku dni liczba klatek zaczęła spadać. O ile pamiętam może z tym mieć coś wspólnego aktualizacja interfejsu, bo od tego czasu zaczęły się problemy. Klatki spadają do ok 49 z ok 120, dla mnie to masakra, miejscami jest ok, miejscami jest spadek. Jako, że dawno nie zmieniałem pasty pod CPU a sam wiatraczek uzbierał odpowiednią izolację kurzu, wziąłem się za ten element kompa.
    Po czyszczeniu klatki dalej spadały i to mnie zaskoczyło. Nie wnikając w teksty na forum, jako że nic nie zmieniałem w kompie, dla próby zmieniłem ustawienia gry na dx12 (AMD stery 17.3.3)
    I co? cud..... wszystko wróciło do normy, spadki dalej są, ale nie poniżej 70, co daje możliwość normalnej gry.
    Do tej pory DX12 był niegrywalny.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• Lu85Fi
    12 postsPosty: 12Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Ja na sprzecie AMD dopiero od ostatniego pacza moge odpalic gre w dx12.
  • jooonnek
    36 postsPosty: 36Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    Witam polecam wam program :

Advanced SystemCare 10

Po przeskanowaniu nim syst fps podskoczyły do 60, niestety lagi pozostały. Dlatego nadal sądzę , że winna jest po stronie sterowników od grafiki
  • Zygmunt_Solorz
    46 postsPosty: 46Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    Zero poprawy u mnie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!