ROZWIĄZANIE - Spadki klatek, spadki wydajności, przycinanie procka

xSzaty
987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
edytowano marzec 2017
Witam
Bardzo nie lubię gdy gra mi nie działa tak, jakbym sobie tego życzył (pewnie nie ja jeden).
Na początek wziąłem się za plik user.cfg i poszczególne komendy, to był zły kierunek, jedyna komenda z której warto skorzystać to PerfOverlay.DrawGraph 1 - pokazuje nam pracę CPU/GPU
Skoro zabawa z poleceniami konsoli nic nie dała, trzeba poszukać dalej. I tak dotarłem do funkcji Windowsa Superfetch. Dla ciekawskich, co to robi odsyłam do googla, w każdym razie po wyłączeniu Superfetch/Prefetch problemy ze spadkami fps ustąpiły jak ręką uciął.

Od razu uprzedzam, to co pomogło mi, niekoniecznie pomoże komu innemu, szukałem rozwiązania dla siebie i jako takim dzielę się nim.
Zmiany przeprowadzamy na własną odpowiedzialność.

Zaczynamy.
1. Usługi
Zaczynamy od wyłączenia Superfetch w usługach. Uruchamiamy Menadżer zadań, ostania zakładka Usługi, szukamy funkcji "Wstępne ładowanie do pamięci" < prawy klawisz, Uruchom Usługi. Po uruchomieniu panelu Usług, idziemy ponownie do "Wstępne ładowanie do pamięci", klikamy dwukrotnie, zatrzymujemy usługę i przestawiamy tryb uruchamiania na "Ręczny".

2. Rejestr
Naciskamy na klawisze Windows + R
Wpisujeny regedit
Idziemy do następującej lokalizacji
HKEY_LOCAL_MACHINE
SYSTEM
CurrentControlSet
Control
Session Manager
MemoryManagement
PrefetchParameters
Po prawej mamy “EnableSuperfetch“. Przestawiamy na 0 (u mnie była opcja 3, czyli włączała funkcję dla wszystkiego)
to samo robimy dla "EnablePrefetcher" dajemy 0
Dla purystów: teraz wykonujemy restart komputera.

Jak napisałem wcześniej, zmiana ustawień może pomóc, mi pomogła, na żadnej mapie nie mam już spadków fps.
Gdy EA upora się z własnymi ograniczeniami i naprawi przypadłość, można wrócić do poprzednich ustawień.

Edit po czasie:
Jednak dobry user.cfg to podstawa. Samym tym plikiem można podciągnąć wydajność.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

Post edited by xSzaty on

Komentarz

• Luciuuu
    14 postsPosty: 15Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    U mnie brak jakiejkolwiek poprawy ale dzięki za info może komuś pomoże.
    i5 3470 3.20GHz 3.6 turbo
    r9 290 Tri-x OC GPU: 1100MHz VRAM:1450MHz
    16GB DDR3 1600MHz Dual
  • GenRipKat
    52 postsPosty: 52Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Witam u mnie pomoglo jest jak przed patchem dzieki.Zastanawia mnie gdzie to wynalazles.Ale poprawa jest nie ma juz tych dziwnych spadkow na monarchi pozdo 600.
  • Boruta102
    66 postsPosty: 69Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    U mnie tez jakby trochę lepiej jest dzięki.
  • Piootter
    4 postsPosty: 6Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    Ziomek.... Dziękuję :D, nareszcie idzie normalnie pograć :D
  • Your3vilTwin
    1544 postsPosty: 1,577Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    U mnie żadnej różnicy.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• SkyZeWonsem
    1292 postsPosty: 1,305Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ja tam żadnych zmian nie widzę. Kiedy ma chrypnąć to chrupnie ale generalnie i tak nie jest źle na DX11. DX12 działa i nie sypie błędami.
  • MaRen1122
    28 postsPosty: 34Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano listopad 2016
    U mnie nic nie działa procek i7 4,2Ghz idzie na 100% ,dzięki DICE ,ale nie planuje zmieniać podzespołów jedynie co moge zrobić to wywalić wasz shit do klopa, 16GB pamięci GTX980 z 8 GB pamięci i to nie daje rady na FHD, a i jeszcze ten wynalazek od Mocrositu Win 10 ,hit reg działa kiedy chce i jak chce, boli mnie to, aż do bólu gniazda z tyłu, bo gra mi się podoba ,ale nie podoba mi się jak coś się pierdzieli,po premierze BF4 takich jajców to ja nie miałem ,czekam teraz na patcha który naprawi tego patcha a ,żeby wyjść z gry to tylko święta trójca się kłania Ctrl+Alt+Del innej opcji nie mam po tym ich "ujdzie nam to znowu na sucho"
  • Kamilfree1
    4 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    xszaty dziękuje pomogło masz u mnie browara ;)
  • fr1maN666
    28 postsPosty: 29Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Wyłączenie prefetechera to pierwsza rzecz jaką należy zrobić przy dysku SSD. Ja mam to wyłączone, BF jak kiepsko działał, tak nadal kiepsko działa.
  • GenRipKat
    52 postsPosty: 52Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano listopad 2016
    Ja mam i 7 3770k 4.2 gtx 970 i ten zabiegł pomógł trochę ale dalej jest coś z kopane z gra bo procka strasznie dużo używa myśle ze to wina gry i słabo zoptymalizowanej gry muszą jakiegoś patcha zrobić żeby wszyscy byli haepy ale czy dadzą nie wiadomo.Dziw mnie to ze tyle osób narzeka i nic z tym nie robią.
    Post edited by GenRipKat on
  • Borzywit-CNP-
    412 postsPosty: 490Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Member
    @MaXKaT Dziękuję!

image image
  • king89yaku
    16 postsPosty: 22Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano listopad 2016
    Zrobiłem i pomogło :) Wcześniej na PODBOJU 64 graczy spadki do 40 FPSów a teraz stabilne 65-70.

Ustawienia wszystko na LOW z wyjątkiem siatki terenu - ULTRA, FXAA Średnie, SSAO.

Mój piecyk
    i5 3450
    8 gb ram 1600 mhz
    R9 380x
    Windows 8.1
    System i gra na Dysku SDD

Dzięki wielkie :)

Jeżeli nie widzicie tej opcji robiąc tak jak xSzaty napisał to można w wyszukiwarkę wpisać services.msc i tam odszukać "Wstępne ładowanie do pamięci" i dając je w tryb ręczny.
  • MaRen1122
    28 postsPosty: 34Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano grudzień 2016
    Miałem w biosie wyłączoną funcje Turbo Mode po włączeniu jej, procek dostał kopa , gra przestała się przycinać i już nie mam takich spadków jak miałem , ale daleka droga do BF4 gdzie średnio mam 150-180.
    Post edited by MaRen1122 on
  • jooonnek
    36 postsPosty: 36Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    mi pomogło jak pobrałem i zainstalowałem sterowniki ze strony nVidi a nie przez geforce Experiance bynajmniej na 1 mapie zdążyłem sprawdzić i było OK
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    Od kilku dni liczba klatek zaczęła spadać. O ile pamiętam może z tym mieć coś wspólnego aktualizacja interfejsu, bo od tego czasu zaczęły się problemy. Klatki spadają do ok 49 z ok 120, dla mnie to masakra, miejscami jest ok, miejscami jest spadek. Jako, że dawno nie zmieniałem pasty pod CPU a sam wiatraczek uzbierał odpowiednią izolację kurzu, wziąłem się za ten element kompa.
    Po czyszczeniu klatki dalej spadały i to mnie zaskoczyło. Nie wnikając w teksty na forum, jako że nic nie zmieniałem w kompie, dla próby zmieniłem ustawienia gry na dx12 (AMD stery 17.3.3)
    I co? cud..... wszystko wróciło do normy, spadki dalej są, ale nie poniżej 70, co daje możliwość normalnej gry.
    Do tej pory DX12 był niegrywalny.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• Lu85Fi
    12 postsPosty: 12Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Ja na sprzecie AMD dopiero od ostatniego pacza moge odpalic gre w dx12.
  • jooonnek
    36 postsPosty: 36Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    Witam polecam wam program :

Advanced SystemCare 10

Po przeskanowaniu nim syst fps podskoczyły do 60, niestety lagi pozostały. Dlatego nadal sądzę , że winna jest po stronie sterowników od grafiki
  • Zygmunt_Solorz
    46 postsPosty: 46Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    Zero poprawy u mnie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!