Ustawienia ultra a opcja ograniczenie pamięci na karcie

Kilgour-Alex
498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
Witajcie serdecznie, mam następującego kompa:

Procesor: Intel Core i5-4440, 3.3GHz, 6MB
Płyta główna: ASRock B85
Ram: Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600M
Gpu: MSI Radeon R9 270X, 2GB DDR5 (256 Bit) Gaming
Dysk twardy: WD Black 1 TB

Gram w rozdziałce 1680x1050 (mam stary monitor i to jest jego max).

BF zakupiłem przed premierą i gram od początku.
Ustawienia miałem na wysokich - średnio około 60-70 FPS - dużo mi pomogła opcja "Ograniczenie pamięci na karcie graficznej".
Bez tej opcji obraz mi się zasinał nawet na kilka sekund do powiedzmy minutę...

Wczoraj odpaliłem ustawienia ultra i mam 50-60 fpsów... (jak jest mega sieczka to spadnie do 30-35 na 2-3 sek)

Moje pytanie czy odpalenie tej opcji ograniczenia karty powoduje że Ultra nie jest Ultra :D ? Byłem w szoku że to tak chodzi - w najbliższym czasie i tam mam zamiar zmienić GPU na 1060 OC 6 GB wtedy będzie śmigał już tak jak trzeba BF :)

Komentarz

• BCorps-mwnn
    9 postsPosty: 9Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Nie odpowiem Ci na Twoje pytanie, bo przy tej opcji nie grzebałem, ale widzę, że posiadamy podobne konfiguracje i powiem Ci, że zmiana karty na 1060 niewiele Ci da jeśli chodzi o wydajność. Sam niedawno kupiłem MSI 1060 z 6GB na pokładzie i na serwerach 64 graczy mam 80-90FPS-ów i to na najniższych detalach. Co ciekawe zmiana detali na wysokie niewiele zmienia w tej kwestii, tzn. nieco jeszcze ich ubywa, ale nie są to różnice wpływające na płynność gry. Inaczej sprawa wygląda w SP, gdzie na najwyższych możliwych detalach gra chodzi na ~150FPS-ach. Problem wydaje się leżeć w procesorze, który pomimo iż wykręcony na 4200MHz nie daje rady z obliczeniami na tylu graczy (posiadam i5 4670K). Zrobiłem z kumplem porównanie z jego platformą w której siedzi i7 + GTX770, i u niego z takimi samymi ustawieniami graficznymi liczba klatek nie spada poniżej 120 nigdy. Zresztą w zalecanych wymaganiach jest podana i7, ale szczerze mówiąc nie spodziewałem się takich różnic.
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Kurde troche mnie zmartwiłeś swoim postem :\ czyli co nie pyli się kupić 1060 - chociaż skoro napisałeś że na niskich przy 64 graczach jest 80-90 FPS a przy ustawieniach wysokich nie wiele się zmienia to i tak przeskok powiedzmy o 30 klatego do tego co mam obecnie co przy fpsie daje dużo :) Nie należę do osób które w to graja na LOW bo lubię grać z ładną grafiką na monitorze :D
  • BCorps-mwnn
    9 postsPosty: 9Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Kartę na pewno warto kupić ze względu na inne tytuły, bo pewnie dla samego BF nie zmieniasz sprzętu. W innych grach przyrost wydajności będzie mocno zauważalny, ale co do multi BF1... ja jestem mocno rozczarowany i nie mam pojęcia w czym leży problem. Dziś zagrałem po dwóch dniach przerwy i momentami miałem dropy nawet do 40-50 klatek, co jest po prostu niemożliwe. Nie wierze, że i5 aż tak się dławi, więc to może być coś innego. System specjalnie przeinstalowałem na czysto przed instalacją gry, więc "syfu" mieć nie mogę. Teraz sam chętnie poznam opinie osób, które grają na i5-kach.
  • MarcinHD1
    256 postsPosty: 269Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    GTX 1060 > GTX 980

Ja mam 4690K 4,4 GHz + GTX 980 + 16 GB 2400 MHz i gra na total ultra i to w rozdziałce 2K ! lata bez problemu w 60 FPS i wyżej, spadając do 50 FPS w jakimś mega obciążającym miejscu.
    GTX 1060 w rozdziałce 1680x1050 jaką masz zapewni OGROMNY zapas FPS. Jeżeli będzie ich brakowało to będzie to wina procesora bo GTX 1060 ogarnia BFa znakomicie i bezproblemowo. Kartę chciałeś kupić to kupuj. Będziesz miał mnóstwo mocy graficznej tam gdzie jest ona potrzebna. Gry czasem działają bardziej na procesorze i wtedy niewiele się zmieni ale czasem działają głównie na grafice i wtedy zyskasz duży przyrost FPS.

Ponadto nadal sterowniki AMD dosyć mocno naciskają na procesor. Ten sam CPU na karcie NV wyda więcej mocy w grach.
  • BCorps-mwnn
    Z tego co czytam na angielskim forum to ludzie mają problemy z low FPS-ami nawet na 1070/1080, więc nie sugeruj się moim poprzednim wpisem. Może spaczują to niedługo :-).
  • Kilgour-Alex
    Dziekuje za informację :) bardzo pomocne ! na pewno zmienię już pod przyszłą zmianę samego kompa - karta na 2-3 lata powinna wystarczyć ;) nie chce wydawać więcej na kartę aż takim zapaleńcem nie jestem

Odnośnie ogólnie grania to w tym momencie tylko BF 1 jak mam czas, przegrane dopiero ponad 40 h więc szału nie ma ale wiadomo dorosłe życie praca i obowiązki :D Poza tym musze Wiedzmina 3 ruszyć i dokończyć... poza tym BF4 :D BFH... i po nowym roku Overwatcha chciałbym nabyć :D

I jeszcze na koniec odnośnie mojego ati - aktualnie gram na najnowszych sterach - ale zauważyłem że jakiegoś hot fixa wypuścili w październiku - zainstalowałem i nie dało się w ogóle grać... więc wróciłem do pierwotnej wersji.

Wydaje mi się że oni jeszcze trochę popracują nad gra i będzie przyjemnie i miło :)
  • Xeezik
    14 postsPosty: 16Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano listopad 2016
    mój sprzęt:
    Core i7-6700k
    ASUS Z170 PRO GAMING
    ASUS STRIX GTX1080 wersja A8G
    HyperX PREDATOR 32GB DDR4 3000MHz

1920x1080 160Mhz

WIN10, D12
    ustawienia low-medium-ultra = FPS 110-120
  • Kilgour-Alex
    Zamontowałem dzisiaj 1060 MSI gaming X :P na razie bez przeinstalowywania systemu - sprawdzone na szybko podbój 64 graczy 70 fps ultra :) oczywiście na mojej max rozdziałce - stary monitor, dominacja jakies 80-90 fps więc nie ma źle :) Jutro potestuję dokładniej to wrzucę wyniki bo pewnie nie jestem sam który zastanawia sie nad zmiana w tym momencie samej grafy żeby w Bfa lepiej sie grało :)
    A kolega wyżej to chciał się pochwalić swoim kompem czy co :D ?
  • Xeezik
    14 postsPosty: 16Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Nie ma czym się chwalić tylko że słabo było na D12 z FPS, po aktualizacji gry jest lepiej ciągle 159 FPS
  • MaRen1122
    28 postsPosty: 34Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    jak to z batlefieldem jest na razie leży optymalizacja przy procesorze i7 4,2 Ghz potrafi dusić go na 100 % a to już lekka przesada ,jeśli grafika ma moce ,więc należy liczyć, że z czasem za jakieś 2 LATA gra będzie w pełni zoptymalizowana
  • Mati0509
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Witam. Panowie mam i5 4570 3,4 ghz płyta MSI G43 Grafika GTX1060 6GB, 16 GB RAM, WIN7. Podczas akcji w BF1 FPS-y spadają z 60 nawet do 30 gdzie w bf4 mam 120 - 150 klatek. Czy wiecie gdzie leży problem może zmiana win na 10 i direct 12 pomoże ? Podczas testów w programie MSI procesor wykorzystywany jest tylko w 75% skąd te spadki czy ktoś próbował zmienić windows 7 na win 10 ??? i czy ta blokada FPS-ów w BF1 do 60 to coś nie tak ???
  • Maszkarnik
    10 postsPosty: 11Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    Wina leży po stronie najnowszego patcha 1.04.
  • BCorps-mwnn
    @Mati0509, sprawa wygląda tak, że co konfiguracja to inny problem i metody ich rozwiązywania. Rozwiązań najczęściej brak, bo są to kwestie których przeciętny zjadacz gier nie przeskoczy, jeżeli wina leży, a niewątpliwie tak jest, po stronie wydawcy, który wypuścił na rynek produkt o kilka miesięcy za wcześnie. Bezduszni korpochciwcy z EA łakną piniędzy i wymagają od swoich pracowników nadludzkiej wydajności. Jeden z nich chlapnął nawet w emocjonalnym uniesieniu, że od pół roku nie widział żony, tak zasuwa. Na szczęście to przyjazna Szwecja, więc jestem pewien, że tam w studio wszyscy mocno się wspierają :).

Zmniejsz detale do minimum, wYłącz v-synth i sprawdź w grze FPSy od-do, a następnie ustaw komendą na sztywno taką ilość, poniżej której nie masz zbyt częstych dropów, i zaparz melisę. Tymczasowo powinno coś pomóc.
  • Boruta102
    66 postsPosty: 69Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Skalowanie bardzo wpływa na fpsy ustaw nie więcej jak 100%, ilość wstępnie ręderowanuch klatek na 1. BF 1 to tytuł bardziej wymagający od BF3 i BF4, miejmy nadzieję że coś poprawią w kolejnych łatkach. Poszukaj na forum jest dużo tematów dotyczących spadków fps i jest kilka ciekawych porad które mogą pomóc. Dobrze by było zrobić temat zbirczy, przykleić go i tam dać podstawowe rady
  • Kilgour-Alex
    Mati0509 napisał użytkownik: »
    Witam. Panowie mam i5 4570 3,4 ghz płyta MSI G43 Grafika GTX1060 6GB, 16 GB RAM, WIN7. Podczas akcji w BF1 FPS-y spadają z 60 nawet do 30 gdzie w bf4 mam 120 - 150 klatek. Czy wiecie gdzie leży problem może zmiana win na 10 i direct 12 pomoże ? Podczas testów w programie MSI procesor wykorzystywany jest tylko w 75% skąd te spadki czy ktoś próbował zmienić windows 7 na win 10 ??? i czy ta blokada FPS-ów w BF1 do 60 to coś nie tak ???

Faktycznie ile komputerów tyle rozwiązań, mi przed zmianą karty pomogło opcja ograniczenia pamięci na karcie ale przy Twoich podzespołach powinno na ultra śmigać aż miło - spadki do 30 to trochę przegięcie ja mam I54440 8 GB Ram 1600 +1060 MSI Gaming X przy max rozdziałce max na moim starym monitorze 1680x1050 przy operacjach na 64 graczy mam 80-90 klatek - spadki jak jest zadyma minimyum 40 fp ale to tak na sekunde dosłownie :)

Posiadam Windows 10 i gram na DX12 i o dziwo po patchu nie wyskoczył mi jeszcze error DX. Znajomy po patchu miał problemy z wydajnością na dużo lepszym kompie od mojego - więc postawiło ponownie Windows 10 i mu to pomogło...
    Jak wspomniałem ile graczy tyle rozwiązań - trzeba się nagimnastykować, ja na szczęście nie mam żadnych problemów z BF1, oczywiście pomijając całą rzeszę bugów :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!