Spadki Fps w Bf1

«134
Swagerd22
3 postsPosty: 7Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member

Cześć!
Gram od wczoraj w Battlefield 1 na PC i uświadczyłem dziwnych spadków fps po włączeniu gry wszystko chodzi w 60-70 fps a po rozegraniu trzech-czterech rund zaczyna się przycinać. Po wyjściu do menu głównego i dołączeniu do innego serwer problem znika. Raz podczas nagrywania rozgrywki wywaliło mi błąd że aplikacja BF 1 zużywa za dużo pamięci i musi zostać zamknięta.
Specyfikacja PC
I5 6500 3.2 - 3.6 Ghz
GTX 960 4gb
8 gb ddr4 crucial 2133 Mhz (jena kość)
sillentium pc 550w(zasilacz)
sillentiumpc fera 2 (chłodzenie na procesor)
asus h-110m-k (płyta główna)

Gram na ustawieniach wysokich i directx 11. ( Z 12 jest 5 fpsow mniej)

Komentarz

• Worshy
    9 postsPosty: 10Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member

Mam tak samo nw co z tym zrobić :/

• MarcinHD1
    257 postsPosty: 270Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member

Z tego co wyczytałem na forum to BF1 z każdym kolejnym meczem żre coraz więcej ramu i w ten sposób macie spadki FPS - gra wymaga więcej ramu.

• Swagerd22
    3 postsPosty: 7Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member

A ty ile masz ramu ? The _MarTum

• MrMrocznyy
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member

Mam to samo i nie rozumiem tego. Na singlu na wysokich mam 60 fpsow. A na multi niezaleznie od tego na jakich ustawieniach gram mam tyle samo, od 35-60 na niskich i na wysokich.

• xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer

@The_MarTum powiedział(a):
    Z tego co wyczytałem na forum to BF1 z każdym kolejnym meczem żre coraz więcej ramu i w ten sposób macie spadki FPS - gra wymaga więcej ramu.

Pierdu, pierdu. Mam 8 giga, i żadnych spadków wydajności nie mam. Gra pobiera maksymalnie ok 2.5 GB RAM, system kolejne 2.5-3 i pozostaje w okolicach 2 GB RAM wolnego. Tekstury i inny badziew z gry i tak leci do pamięci GPU, i tu może być problem, dla tych co mają karty 2GB.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• MrMrocznyy
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    xSzaty napisał użytkownik: »
    @The_MarTum powiedział(a):

Pierdu, pierdu. Mam 8 giga, i żadnych spadków wydajności nie mam. Gra pobiera maksymalnie ok 2.5 GB RAM, system kolejne 2.5-3 i pozostaje w okolicach 2 GB RAM wolnego. Tekstury i inny badziew z gry i tak leci do pamięci GPU, i tu może być problem, dla tych co mają karty 2GB.

Karte mam 4gb i nadal mam z tym problem.
  • KupaNaPatyQu
    10 postsPosty: 14Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Heh mam kartę 6gb i też mam problem... raczej problem leży w jednej kości 8gb RAMu, zalecane wymagania to 16 gb..
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    To może inaczej, jakiej firmy macie karty? NV czy AMD?

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• KupaNaPatyQu
    10 postsPosty: 14Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Nvidia gtx 1060 6gb
  • xSzaty
    Wyłącz DX12, wyłącz ograniczenie pamięci na karcie (opcje w grze)

• borutka
    32 postsPosty: 33Member Member
    jak z każdą runda gorzej chodzi ja bym obstawiał że albo karta albo procek się przegrzewa. Sprawdź temperatury core temp dla procesora i GPU Z dla grafiki zakładka czujnik.
  • J0T-
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano październik 2016
    Witam wszystkich z tej strony J0T- czy jak kto woli skillz0rd. Posiadamy wraz z graczem cAAst0r pare przydatnych ustawien. które w moim przypadku znacznie poprawiły prace gry. Tyczy się to tych którzy mają problem z niskim fps albo z dropami. Wiem że niektórzy narzekali na procesor i5 że za słaby nic bardziej mylnego.Mój sprzęt to i5 2500k 3.6mHz 16gb ddr3 msi 970ti gra na dysku ssd. Gra chodzi idealnie :) .
    Teraz do rzeczy, na początek zaczynamy od zmiany wartości komend w pliku "PROFSAVE_profile" który znajduje się w moich dokumentach/battlefield 1/settings otwieramy za pomocą notatnika, szukamy komend "AnisotropicFilter 4" ustawiamy na 2 i
    "GstRender.Dx12Enabled 1" ustawiamy na 0. Zapisujemy i zostawiamy już moje dokumenty. Następnie otwieramy nowy notatnik z pusta karta tam wpisujemy komendy:
    Perfoverlay.drawfps 1 PostProcess.DofMethod 0 PostProcess.DynamicAOEnable 0 PostProcess.DynamicAOMethod 0 Render.VSyncFlashTestEnable 0 WorldRender.TransparencyShadowmapsEnable 0 WorldRender.SpotLightShadowmapEnable 0 WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 1 WorldRender.LightTileCsPathEnable 0 WorldRender.PlanarReflectionEnable 0 RenderDevice.Dx11Enable 0 RenderDevice.Dx11Dot1Enable 0 RenderDevice.Dx11Dot1RuntimeEnable 0 RenderDevice.DxDiagDriverDetectionEnabl­e 0 RenderDevice.VSyncEnable 0 RenderDevice.TripleBufferingEnable 0 RenderDevice.RenderAheadLimit 0 RenderDevice.StereoConvergenceScale 0 RenderDevice.StereoSeparationScale 0 RenderDevice.StereoSoldierZoomConvergenc­eScale 0 GstRender.Thread.MaxProcessorCount 4 Gametime.MaxVariableFPS 120

Gdzie komenda ta "Gametime.MaxVariableFPS 120" odpowiada za blokowanie maksymalnego fps nie będzie miała znaczenia przy synchronizacji pionowej. Gdy w notatniku mamy wpisane te wszystkie komendy zapisujemy plik o nazwie "user.cfg"
    Plik kopiujemy do folderu z grą czyli Origi Games/Battlefield 1

Co do mocnych kompów a dalej słabego fps dopisujemy komende "RenderDevice.RenderAheadLimit x" w pliku "user.cfg" za x wstawiamy 0 lub 1,2,3 tutaj macie wyjasnienie ale w jezyku angielskim bo nie mam czasu tłumaczyć :P
    RenderDevice.RenderAheadLimit 1 - significantly lowers and limits the GPU usage to 70 %(can not reach higher) . CPU usage lowers abit down to 70 %. A lot of sluttering and FPS limited to 50.
    RenderDevice.RenderAheadLimit 0 - (default value) - 99 % GPU Usage | 95-100 % CPU Usage.
    RenderDevice.RenderAheadLimit 2 - 99 % GPU Usage | 70-85 % CPU usage.
    RenderDevice.RenderAheadLimit 3 - 99 % GPU Usage | 70-85 % CPU usage.
    Trzeba potestować na własnym kompie przy jakiej wartości daje nam maksymalne osiągi względem użycia procesora a uzycia karty graficznej.

Mogę wysłać screeny ostawień w grze lecz najważniejsze jest to ze dla graczy którzy mają monitor 60hz trzeba mieć włączoną vsync czyli synchronizacje pionowa to daje nam stały fps 60 i 0 dropów. Jeżeli jakieś pytania prosze priv.

Pozdrawiam.
  • LM_Wyrzysk
    373 postsPosty: 376Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Nie wiedziałem, że istnieje karta msi 970ti? Jesteś pewien, że nie wkradł się błąd? Trochę lipa wszystko wyłączać, w końcu to bardzo ładna gra. Co do vsync, to nie należy z tego korzystać w grach FPS. Ok, obraz wygląda lepiej, bo nie ma szarpania i wygląda płynniej (sam korzystam ale tylko w grach single), ale masz opóźnienia i celowanie jest znacznie mniej precyzyjne. Być może na monitorach 144 hz nie ma to znaczenia, ale na 60 hz z włączonym vsync jest dramat.
  • GenRipKat
    52 postsPosty: 52Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Dokladnie z v-sync sie nie gra w fps na multi nawet na monitorach 60hz bo jest zamulony obraz i nie ma tej precyzji.Jedynie singiel.
  • u1thar
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    Dzięki wielkie JOT !!!!!!!!!
    u mnie pomogło !! Mam i5 3570, 16GB DDR3 i GF 1060 OC gaming X 6GB i dopiero teraz działa mi extra płynnie.
    Wcześniej borykałem się z sutteringiem - pomógł programik do unparka procka, a później w przypadku podboju nieustanne spadki FPS niezależnie od ustawień graficznych !
    Dodam że single player chodził na ultra od początku bez żadnych problemów, jedynie multi przy większej ilości graczy i kolejnych grach z rzędu które potęgowały problem.
    Najgorzej miałem na mapie z tym zniszczonym miasteczkiem, dżungli i ten pałacyk na środku mapy. Teraz śmiga aż milo pomimo 5 podbojów z rzędu : )
    Jeszcze raz dzięki JOT
  • nuzeltheone
    6 postsPosty: 6Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Właśnie widziałem filmik na yt jak gość na ultra w FHD miał stabilne 50-70 fps na amienis (i5 4460 gtx970 8GB ramu-mam identyczną specyfikację i ni c##j nie mogę osiągnąć tego rezultatu chyba, że na średnich z wyłączonymi filtrami bez tego tnie jak diabli) i teraz pytanie czy win10, aż tak znacząco wpływa na bf1(w tym momencie kombinuje na win7)? Jeżeli to potwierdzicie to zagryze zęby i go zmienię
  • Boruta102
    66 postsPosty: 69Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano listopad 2016
    Moze być kwestia zasilacza, porządku w systemie, włączonych usług, podkręcania, włączonych programów w autostacie, ustawień biosu, producentów podzespołów i wielu innych czynników które wpływają na to że dwie bardzo podobne konfiguracje maja inna wydajność. Z testow wydajności w grach które na YouTube widziałem wynika że Windows 7 ma podobną wydajność do Windows 10. Windows 8.1 ma lepszą wydajność w grach
  • nuzeltheone
    6 postsPosty: 6Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano listopad 2016
    Tak... specjalnie zrobiłem format systemu i wszystkie tipy od sterowników po komendy "user", tryby zasilania, zamknięcie wszystkiego w tle, czyszczenie rejestru, unpark procesoru i... Raz lepiej, raz gorzej ale nie zadowala mnie obecny stan rzeczy. Pytanie brzmi: czy ktoś grając w Bf1 przesiadł się z win7-8 na 10 i odczuł wzrost bądź "stabilizację" wydajności?
  • Kriso0
    8 postsPosty: 13Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    nuzeltheone napisał użytkownik: »
    Pytanie brzmi: czy ktoś grając w Bf1 przesiadł się z win7-8 na 10 i odczuł wzrost bądź "stabilizację" wydajności?

w BF 4 skok był momentami ogromny przesiadając się z win 7 na win 8, i jeśli ktoś gra na win 7 to niech zainstaluje 8 lub 10.
    i7 6700k 4.5Ghz, GTX 1080 AMP!, 16GB 3000Mhz, 750W
  • Sawioo
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano listopad 2016
    ja z 7 na 10 nic nie pomoglo mam i5-4670k -4,2ghz ,16gb ram i gtx980ti i mam dropy 90-na 70 i nagle na 40 masakra w becie chodziło płynie na 100 klatkach 90 .Próbowałem wszystkiego i nic czytałem ze i5 na i7 trzeba zmienić
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!