Kilka porad sprzętowych dla zwiększenia wydajności głównie w MP

245

Komentarz

• fastdancer87
    13 postsPosty: 17Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    Widocznie ma jak u mnie działa.
  • Latriste_PL
    4 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Wyłącz 'Directx 12' w opcjach w BF1 i uruchom ponownie grę.

♛ Unit of Quick Contact ⚓ [UNit] ♛

• Your3vilTwin
    1452 postsPosty: 1,484Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ja bym odinstalował grę. To na bank pomoże. Poważnie. Masz takie problemy w innych grach? Zapewne nie. Więc to wina źle zoptymalizowanej gry a nie sprzętu.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• Xeezik
    14 postsPosty: 16Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    skalowanie zrób na 100%, bo gra ustawia 150%
  • Ekscelencja_R2D2
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    W twoim jak i moim przypadku podejrzewam, że problem stanowi procesor... czy masz takie spadki na serwach 64 osobowych? ja przykładowo posiadając procesor o klasę niższy od twojego (AMD FX-8320) mam spadki nawet do 20-30 fps na serwerach 64 slotowych. Sytuacja jest zgoła inna na mniejszych serwerach (24 sloty TDM) mam stałe 100 FPS, czasem spada do 70-80 jak procek się zbytnio nagrzeje :) Przetestuj sobie to i oblukaj jak zachowuje się twój procek w trakcie gry (jego zużycie i temperatura)
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Opcja na 64 graczy daje popalić starszym komputerom :) ja na moim I5 4440 8GB 1600 Crucia Balistix ze starą grafą R9 270X miałem słabe granie przy 64 chłopa ;) po zmianie karty na 1060 Gaming X 6GB problem się rozwiązał :D
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Witajcie tak sobie pomyślałem żeby stworzyć powyższy temat.
    Krótko wg poniższego proszę podawać konfigurację jakie macie, jakie ustawienia graficzne i ilość klatek.
    Pragnę nadmienić że nie jest to temat dla prograczy grających na low bo wiadomo że maja 200 klatek :smile:

Komputer:
    Płyta główna: ASRock B85 PRO4
    CPU: i5-4440, 3.3GHz, 6MB
    GPU: MSI 1060 Gamming X 6GB
    Ram: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
    Zasilacz: Zasilacz Corsair VS 450W ATX
    Rozdzielczość 1680x1050 (mam stary monitor który nie wyciąga więcej)
    Ustawienie w grze: Ultra
    DX12 (co dziwne przy DX11 mam bardzo podobnie)
    Liczba klatek w trybie 64 graczy - podbój/operacje 70-90 (max 110 klatek w momencie kiedy się nic nie dzieje na mapie)

Liczba klatek czasami spadnie do 40 na sekundę ale zdarza się to tylko wtedy jak np samolot spadnie na głowę przy wybuchających obok dwóch czołgach :blush:
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    64 graczy głównie obciąża właśnie procka, na słabszej karcie przy kompromisie w detalach można spokojnie pograć. Procek autora niestety może nie wyrabiać + karta jest zbyt mocna w stosunku do niego. Tak jak i zresztą Windows 10 by się przydał.. Ale zawsze można pokombinować coś z ustawieniami grafiki.
    Taaaaa. Wszystko wina tych procesorów. FX8350 wyrabia spokojnie. Wiem z autopsji. Ba. Nawet wykręcony do 4 GHz FX 8120 daje radę. Też wiem z autopsji.
    Ale jest jeden warunek.
    Gra musi być zoptymalizowana.
    6YWr6C0.jpg

Samo DICE przyznaje, że dało ☹☹☹☹. Prawdopodobnie do spółki z Nvidią.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2016
    Ja mówię tylko i wyłącznie z własnego doświadczenia. Nie ma w tym nic specjalnie dziwnego że procesory w starszej architekturze nie będą sobie radzić tak dobrze jak te w nowszej. Ale jeśli coś zwalili, to tym lepiej - o ile naprawią.
    Ja na i5 6600k +GTX 970 +16gb ram nie dam rady grać cały czas koło 40 fps nie ważne czy na niskich czy na ultra przed aktualizacją było wsztstko wporządku...
  • Xeezik
    14 postsPosty: 16Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    INTEL Core i7-6700k 4,0GHz + SilentiumPC HE1224 FERA 3
    ASUS Z170 PRO GAMING
    ASUS STRIX GTX1080 wersja A8G
    HyperX PREDATOR 32GB DDR4 3000MHz CL15
    SSD Crucial MX200 250GB
    SEAGATE 2TB ST2000DM001
    XFX Black Edition XTR 750W 80+
    RAVCORE GOLIATH

Monitor

ROG PG248Q 144hz( podbity do 160hz )

D12, Ultra = 160fps operacje , 140-160 fps podbój 64
  • LucasSz_PL
    226 postsPosty: 231Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Mam podobna konfiguracje co kolega powyzej. Jedynie mam Dx11 bo na Dx12 nie widac jakiejs roznicy a z tego co wyczytylam to dx12 jest dobry raczej dla posiadaczy radeonow. Ilosc klatek rowniez jak kolegi powyzej. Jedynie kiedy sa odtwarzane filmiki to sztywno trzyma 30 klatek, chyba jest to do tylu ograniczone. Pozdrawiam
  • Boruta102
    66 postsPosty: 69Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    To teraz dla odmiany słaba konfiguracja. Windows 7 maksymalnie zoptymalizowany wygląd jak u usługi zoptymalizowane do maksymalnej wydajności gier.

CORE I3 4160 @3,6
    8 GB RAM GEIL 1600M
    GTX 750TI OC
    ZASILACZ XFX 450W
    MONITOR 1680X1050 @60HZ

Opcje w grze wszystko na LOW skalowanie 90% FOV 80, ustawione na sztywno 60 fps i tyle trzyma na serwerach 64 graczy. W operacje gram na 40 graczy.
  • shipi999
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    mam win 8.1
    intel core i7
    nividia gtx 980 m
    8gb ram
    mam jakieś 20 fps na low wszystkim DLACZEGO ?
  • lymp01
    3 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano grudzień 2016
    witam
    od kilku dni borykam si z problemem spadków fps w grze nie da się grac stery aktualne możne ktoś ma jakiś pomysł bo ja już się chyba dam sobie spokój :(
    Wielu rzeczy próbowałem i niestety nic nie pomaga jedno co zauważalnym to CPU w użyciu jest tylko do 60% czasami a z reguły kolo 30% łącze internetowe 100M
    Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to z góry dziękuje
    Post edited by lymp01 on
  • Cerativ
    40 postsPosty: 43Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Bolaczka tej gry. Raz chodzi zle raz dobrze. Sam jestem dzisiaj zaskoczony, grając na klatkach 80-120 gdzie wczoraj spadki były do 50
    Reset do ustawien fabrycznych jeżeli było OC.
    Btw, co to za procek jakiś niekonwencjonalny :P
  • lymp01
    3 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    już poprawiłem
    niestety nie kręciłem grafiki jedynie co procka ale programem który jest dołączony do asus rampage v ext...
    kilka dni temu zamieniłem grafiki poprzednio gtx980ti w sli i gra się ciela litery znikały myślałem ze na titan będzie lepiej a tu niespodzianka
  • Yeti_1992_PL
    3 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano grudzień 2016
    shipi999 napisał użytkownik: »
    mam win 8.1
    intel core i7
    nividia gtx 980 m
    8gb ram
    mam jakieś 20 fps na low wszystkim DLACZEGO ?

Bo laptopy nie są do grania.

CPU Intel Core i5-4440 3.1 GHz
    GPU Sapphire Radeon RX 470 4GB Nitro+ OC
    RAM GOODRAM PLAY Black 16GB (2x8GB) 1600 MHz DDR3
    SSD GOODRAM CX100 120GB
    HDD Seagate Barracuda Desktop 2TB
    Windows 10 64bit

Przed ostatnim patchem stałe 60 fps na wysokich w dx11, w dx12 nie sprawdzałem bo wywala z gry na starcie. Po patchu na średnich spada do około 50-55. Tak więc optymalizacja jest zmniejszona po aktualizacji.
  • KubanczykA6
    4 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano grudzień 2016
    I5 4590
    ASRock B85 Pro4
    GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600
    Asus GeForce GTX 970 Strix 4GB DDR5
    Windows 7 64bit
    Low, medium czy inne ultra -po ostatnim patchu spadki fpsów i co jakiś czas przycinka na parę sekund.
    Nic nie pomaga

Co ciekawe w biosie wykrywa mi kość RAM jako 1333mhz - zmienić to ręcznie na 1600? Zastanawiam się nad dokupieniem kości 4gb ale czy to pomoże?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!