Problem z bardzo niską wydajnością.

bartek01071
4 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
Witam! Mam problem, a mianowicie chodzi o bardzo niską wydajność podczas grania w Multiplayer. Czasami FPS na niskich schodzi do 25, przeważnie oscyluje w granicach 30-35 FPS.
Mój sprzęt:
ASUS G551JW-DM348T
Procesor: Intel Core i7 4720HQ
Karta graficzna: GTX960M 4GB
RAM: 16GB
System: WIndows 10 64bit.

Komentarz

• MarcinHD1
    256 postsPosty: 269Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Upewnij się, że odpalasz grę na karcie Nvidii, a nie intela i upewnij się, że profil zasilania nie jest ustawiony na oszczędny przy graniu.
  • Tiger_Itself
    185 postsPosty: 197Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Dałeś się nabrać na chwyt reklamowy gamingowy nie oznacza wcale dobrego sprzętu. Za tą kaskę można złożyć dobrego PC i bez obawy o wydajność.
    W tym wypadku co tu Ci poradzić jak grafika nie wyrabia się i co że ma 4GB. Możesz jeszcze powyłączać zbędne detale w ustawieniach gry i zmniejszyć rozdzielczość w grze. Wyłączyć zbędne programy działające w tle systemu. Czy to pomoże nie wiem, ale warto sprawdzić.
  • MarcinHD1
    256 postsPosty: 269Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Jego zestaw powinien bez zadyszki wciągnąć BF1. Oczywiście będzie to wymagało odpowiedniej redukcji detali ale płynna gra jest pewna na tym sprzęcie o ile wszystko działa poprawnie.
  • bartek01071
    4 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    The_MarTum napisał użytkownik: »
    Upewnij się, że odpalasz grę na karcie Nvidii, a nie intela i upewnij się, że profil zasilania nie jest ustawiony na oszczędny przy graniu.

Gra się odpala na dedykowanej karcie, a plan zasilania jest ustawiony na zrównoważony. Dodam, że poprzedniki takie jak BF4 czy BFH śmigają na ultra bez zająknięcia.
  • bartek01071
    Przed chwilą sprawdziłem jak z FPS'ami w kampanii, i chodzi w ok. 50-60 FPS na ultra z wyłączonym oświetleniem rozproszonym, więc to nie jest wina sprzętu.
  • MarcinHD1
    Plan zasilania przestaw na wysoką wydajność na czas gry. Sterowniki graficzne aktualne ? Ile masz FPS gdy grasz na najniższych możliwych detalach i jakie masz ustawienia gdy masz te 25 - 35 fps ?
  • bartek01071
    The_MarTum napisał użytkownik: »
    Plan zasilania przestaw na wysoką wydajność na czas gry. Sterowniki graficzne aktualne ? Ile masz FPS gdy grasz na najniższych możliwych detalach i jakie masz ustawienia gdy masz te 25 - 35 fps ?

25-35 FPS wyciągam ustawiając jakość grafiki na niską, ustawienie wysokiej wydajności nie pomaga, stery aktualizowałem wczoraj, bawiłem się także ustawianiem priorytetu w menadżerze zadań, ale nie przyniosło to żadnych efektów.
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    bartek01071 napisał użytkownik: »
    Przed chwilą sprawdziłem jak z FPS'ami w kampanii, i chodzi w ok. 50-60 FPS na ultra z wyłączonym oświetleniem rozproszonym, więc to nie jest wina sprzętu.

Single wszystkim chodzi o wiele lepiej niż MP - przykład mi Single wyciąga 110-120 klatek a na MP mam 70-80 (i czasami chwilowe spadki do minimum 40 klatek na 2-3 sek).
  • VXBronsonXV
    216 postsPosty: 245Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    ja też miałem ten problem.nie potrafiłem wyciągnąć stabilnych 60 klatek
    i5 3,5ghz
    gtx 970 4gb
    16 gb ram

pomogło gdy zwiększyłem taktowanie procka z 3,5ghz na 4,5ghz
  • prezesow
    200 postsPosty: 205Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    @0Bronson0 dokladnie u mnie to samo, tylko ramu mam 8gb, zwiekszylem taktowanie procesora na 4,2 i smiga wszystko pieknie.
  • Blombler
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Również miałem podobny problem z wydajnością. Ale u mnie problem najprawdopodobniej był odwrotny niż kolegów wyżej. Musiałem ustawić taktowanie procka na 4ghz ( przedtem miałem ustawione domyślnie "auto" i w razie potrzeby zwiększało ghz ). Przed uruchomieniem gry odpalam speedfana i ustawiam stałe 100% obrotów wentylatora na procesorze na czas gry. Dodatkowo prewencyjnie przedmuchałem wnętrze kompa z kurzu i naniosłem nową pastę na procka.

Przed wyżej wymienionymi czynnościami gra mi cięła straszliwie, ikona która informuje o małej liczbie klatek w ogóle nie znikała, a temperatura proca dochodziła do 100 C....
    Po zabiegach gra śmiga elegancko, ikona małej ilości klatek pojawia się sporadycznie i tylko na chwilę, a w czasie gry temperatura procka oscyluje w granicach 63-70 C.

Zrobiłem to wszystko dlatego, że ktoś na zagranicznym forum zasugerował, że możliwe, że mój wentylator ustawiony na automatyczne obroty i automatyczne, dynamicznie zwiększające się taktowanie procesora nie do końca ze sobą współgrają co skutkowało skokami temperatury i szybszego zużywania się procesora.

i7-4790k 4ghz

gtx 780 3gb

12 gb ram
  • ChaosIsMyMaster
    567 postsPosty: 571Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    @Blombler

Procek się nie zużywał tylko chłodzenie nie wyrabiało, procek się grzał więc automatycznie zbijał zegary by obniżyć temperaturę.

Ustaw maksymalne obroty wentylatora albo zainwestuj w lepsze chłodzenie.
  • Blombler
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    @ChaosIsMyMaster

Tak też zrobiłem, ograniczyłem taktowanie do 4ghz i ustawiłem maksymalne obroty wentylatora. Chodzi nieporównywalnie lepiej. A i co jeszcze rzuciło mi się w oczy to to, że w grze muszę mieć ustawiony DX11, przy 12 klatkuje.
  • Boruta102
    66 postsPosty: 69Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Laptop do grania w battlefield 1 się średnio nadaje. Stacjonarka za 3 tyś ma taką wydajność jak laptop za 6 - 7 tyś.
  • bartek01071
    Wiem, że laptopy do gier średnio się nadają, ale mam bardzo małe mieszkanko, po za tym mam taką pracę, że cały czas jestem w podróży, no i zależało mi na czymś mobilnym.
  • Tiger_Itself
    185 postsPosty: 197Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    bartek01071 napisał użytkownik: »
    Wiem, że laptopy do gier średnio się nadają, ale mam bardzo małe mieszkanko, po za tym mam taką pracę, że cały czas jestem w podróży, no i zależało mi na czymś mobilnym.

Zobacz ten temat i co pisze @J0T- : https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/526/spadki-fps-w-bf1#latest ,
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!