BF4 na nowym kompie = fps problem

Traktorek85
16 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 20 Member
edytowano styczeń 2017
Witam, postanowiłem przenieść temat z działu pomoc techniczna bo tam nikt nie zagląda, wiem że podobne tematy były "wałkowane" setki razy, ale postanowiłem założyć nowy. Problem przejawia się sekundowymi spadkami FPS ze 150 do dosłownie kilku, zdarza się to różnie co 5-10-15 minut. Na starym komputerze miałem podobny problem, ale rozwiązałem go zmieniając opcje uruchamiania z x64 na x86. Na nowym sprzęcie to nie zadziałało, nie mam pomysłu jak to naprawić. Czy może być to wina serwerów? Ustawienia w grze wszystko na niskie, tylko siatka na ultra. Dodam że w Battlefield 1 nie mam żadnych problemów. Przeinstalowałem BF4 na dysk ssd i problem niby znikł, ale na zwykłym dysku nadal mam BFH i tam te ścinki się pojawiają, nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem. Zauważyłem, że kiedy fpsy spadają to użycie dysku skacze z kilku do 50 kilku %, testowałem dysk różnymi programami i niby wszystko jest ok. Pomocy.
Moja konfiguracja:
i7 6700k
Asus z170 Pro Gaming
16 GB RAM DDR 4
GeForce GTX 960 4 GB
Windows 8.1 64b
Przeglądarka Google Chrome
Post edited by Traktorek85 on

Komentarz

• Robert3632
    197 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Posty: 201 Member
    Wyłącz wszystko ale pokolei. Antywirus, origin w grze, defender, aktualizację systemu Zwróć uwagę na to co się dzieje z dyskiem kiedy masz duże obciążenie. Zapewne usługi lokalna... trochę ich tam jest :) Wyłącz także shadowplay przynajmniej na jakiś czas. Jeżeli to nowa instalka gry to nie ma sensu ale jeżeli stara to usuń albo skopiuj swoje ustawienia z dokumentów. c/Moje dokumenty, Batelfield4 PROFSAVE. Przyczyn może być wiele. U jednych pomaga jedno rozwiązanie a u innych już nie. Magia battelfielda jest taka iż bywało że nawet w innej kolejności kości ram włożone sprawiały problem. Masz sprzęt ok.. gdzie to do mojego-AMD 6300, nvidia gtx 660 i 8 giga ramu. Tylko że u ciebie wszystko na full powinno chodzić jak ta lala. Ja mam o połowę gorszy sprzęt a bf śmiga aż miło. I gdzie tu logika? :):)
  • Traktorek85
    16 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 20 Member
    edytowano styczeń 2017
    Tylko dziwi mnie fakt, że reinstalując grę czyt. BF4 z dysku hdd na ssd problem znikł...A w BFH, który jest na dysku hdd sekundowe ściny wystepują, czasem raz na 1,5h grania, różnie, aż tak bardzo to nie przeszkadza, ale mając taki sprzęt nie cieszy mnie fakt, że gra czasem się przycina. Dziś jeszcze zaciekawiła mnie jedna sytuacja, uruchomiłem komputer i włączyłem jakiś filmik na yt po chwili komputer się zawiesił i co ciekawe nie reagował na przycisk reset na obudowie, jakaś magia. Żona wcześniej myła podłogę, może ruszyła przez przypadek kablem, nie wiem podpiąłem wszystko na nowo, na razie jest ok. Mam chęć sformatować dyski i zainstalować windowsa na nowo, ale potem ściągać od nowa te battlefildy z moim internetem to katorga. Tak jak pisałem wyżej, myślę że to wina dysku hdd, wszystko na to wskazuje. Zainstalowałem ostatnio Mass Effect 2 na dysku hdd i tam też występowały takie dziwne doczyty, przeinstalowałem na ssd i tak jak z bf4 problem znikł, gry typu Dead Space 2, Dead Space 3, Mirrors Edge, FarCry 4, Fallout 4 działają normalnie. Chyba dam sobie spokój z tym problemem bo i tak nic nie wymyślę.
    Post edited by Traktorek85 on
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!